Aktualności

Karetki dla Płocka

2016.12.23 12:00

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Przemawiam marszałek Adam STruzik fot. Karol Krajewski
  • Dyrektor SP ZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowania Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku Lucyna Kęsicka fot. Karol Krajewski
  • Poświecenie karetek fot. Karol Krajewski
  • Przekazanie ambulansów fot. Karol Krajewski
  • Jeden z przekazanych ambulansów fot. Karol Krajewski
  • Wnętrze karetki fot. Karol Krajewski

Mieszkańcy północnego Mazowsza mogą się czuć jeszcze bezpieczniej – płocka stacja pogotowia wzbogaciła się dziś o nowy sprzęt.

 

Ratują życie

Marszałek Adam Struzik wziął udział w uroczystości przekazania dwóch ambulansów specjalistycznych ratownictwa medycznego wyposażonych w sprzęt medyczny SP ZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowania Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. Składając pracownikom stacji świąteczne życzenia, marszałek przypomniał, że praca ratownika medycznego jest źródłem satysfakcji i zadowolenia, ale jednocześnie trudną i odpowiedzialną misją. Wyraził wdzięczność za poświęcenie i determinację w pracy na rzecz ochrony najwyższej wartości, jaką jest życie drugiego człowieka. Podkreślił, że standardy ochrony zdrowia sukcesywnie wzrastają, a ratownicy dysponują coraz lepszym wyposażeniem, dzięki czemu mieszkańcy Mazowsza mogą liczyć na opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

 

Ogromny zasięg

SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowania Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku działa na obszarze zamieszkanym przez około 800 tys. osób. W jego obrębie znajdują się powiaty: płocki, miasta Płock, gostyniński, sierpecki, ciechanowski, płoński, mławski, nowodworski i żuromiński. W regionie pracuje 28 zespołów ratownictwa medycznego, w tym wodny zespół ratownictwa oraz dodatkowy zespół transportowy typu „N” do transportu noworodków.

Liczba wyświetleń: 931

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.