Aktualności

Wsparcie dla radomskiego szpitala

2016.12.28 08:55 , aktualizacja: 2017.06.03 09:56

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Budynek radomskiego szpitala źródło: www.wss.com.pl

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzyma z budżetu województwa mazowieckiego ponad 4 mln zł na wkład własny do projektu termomodernizacji budynku głównego placówki. Dzięki wsparciu będzie mógł się ubiegać o dofinansowanie unijne w ramach RPO WM 2014–2020.

 

– Zarząd województwa podjął decyzję o wystawieniu radomskiemu szpitalowi promesy, czyli pisemnej obietnicy zabezpieczenia środków w wysokości 4 mln zł na wkład własny do projektu termomodernizacji. Dzięki temu zarząd spółki będzie mógł ubiegać się o unijne dofinansowanie inwestycji. Szacowana wartość projektu to ponad 19 mln zł, zaś wsparcie z UE – 15 mln zł

 

– podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Plany inwestycyjne

Zarząd spółki zamierza zgłosić do konkursu, w ramach RPO WM 2014–2020, projekt  pn. „Zwiększenie efektywności energetycznej budynku głównego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu”. Obejmie on m.in. prace związane z dociepleniem ścian zewnętrznych, stropodachu, wymianę okien, modernizację systemu wentylacji, klimatyzacji i centralnego ogrzewania, a także montażem instalacji fotowoltaicznej i systemu zarządzania energią. Projekt będzie realizowany w latach 2017–2018.

 

Promesa

Dzięki zabezpieczonym środkom, szpital ma szansę na zgłoszenie projektu do konkursu, prowadzonego przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. W przypadku uzyskania dofinansowania z Unii Europejskiej, spółka otrzyma z budżetu Mazowsza 759 tys. zł w 2017 r. oraz 3,311 mln zł w 2018 r.

 

 

Liczba wyświetleń: 392

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.