Aktualności

Finałowymi darami wesprą pediatrię i geriatrię

2017.01.16 09:40 , aktualizacja: 2017.06.03 09:50

Autor: na podst.zebr.mat.opr.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Marszalek w płockiej Orlen Arenie podczas aukacji obrazów fot. Karol Krajewski
  • Marszałek adam Struzik w sztabie płockim fot. Karol Krajewski
  • Członek zarządu Rafał Rajkowski w radomskim sztabie kwestujących strażaków fot. Rafał Jeżak
  • fot. Karol Krajewski
  • Marszałek trzyma jeden z obrazów przekazanych na aukcję fot. Karol Krajewski
  • 25 finał WOŚP - potwierdzenie środków zebranych przez marszałka podczas kwesty fot. Karol Krajewski

Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom grała w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W jubileuszowej akcji nie mogło zabraknąć przedstawicieli zarządu województwa: w Płocku kwestował marszałek Adam Struzik, w Radomiu – członek zarządu Rafał  Rajkowski.

 

Wczoraj, po raz dwudziesty piąty zbiórka na szczytny cel zmobilizowała Polaków, także Mazowszan, którzy w atmosferze wzajemnej życzliwości i gotowości niesienia pomocy drugiemu człowiekowi hojnie przekazywali datki, dumnie nosząc czerwone serduszka rozdawane przez wolontariuszy WOŚP w podziękowaniu za udzielone wsparcie.

 

WOŚP

Gra od 1993 r. Zebrane środki przeznaczono na zakup m.in. sprzętu do ratowania dzieci z chorobami serca, nerek, nowotworami, wadami wrodzonymi czy poszkodowanych w wypadkach. Inkubatory, aparaty do USG, RTG, stoły operacyjne, kardiomonitory, łóżka ortopedyczne, zestawy pediatryczne, pulsometry czy  urządzenia do przesiewowych badań słuchu trafiły także do mazowieckich szpitali – w Płocku, Warszawie, Ostrołęce, Siedlcach, Ciechanowie oraz Radomiu. Od paru lat, poza wsparciem oddziałów niosących pomoc najmłodszym, przekazywane są także fundusze na zapewnienie godnej opieki medycznej osobom starszym. Łącznie, w ciągu 4 lat realizowania hasła godnej opieki medycznej seniorów (2013, 2014, 2015, 2016 rok), Fundacja WOŚP zakupiła 8792 urządzenia za 70 mln zł, wspierając tym samym 242 placówki zajmujące się leczeniem osób w podeszłym wieku. 

 

Hojne serca Mazowszan

Marszałek Adam Struzik podczas niedzielnego finału kwestował w płockiej Galerii Mazovia oraz w Orlen Arenie, gdzie odbywał się miejski finał WOŚP. Do puszki, dzięki życzliwości płocczan, trafiło blisko 1149 zł. Gospodarz Mazowsza przekazał również na aukcję internetową kilka obrazów. W Radomiu wydarzenie czynnie wspierał zarówno jako członek zarządu województwa mazowieckiego oraz strażak OSP Radom Rafał Rajkowski, który podziękował mieszkańcom miasta za zaangażowanie i liczne przybycie, a przede wszystkim za hojne serca.

 

 

Liczba wyświetleń: 616

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.