Aktualności

Samorządowe spotkanie opłatkowe

2017.01.16 09:35 , aktualizacja: 2017.01.16 11:43

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Członek zarządu Rafał Rajkowski ze starostą szydłowieckim Włodzimierzem Górlickim fot. Radio Plus Radom
  • Członek zarządu Rafał Rajkowski z Wiceprezydentem Miasta Radomia Jerzym Zawodnikiem fot. Radio Plus Radom
  • Biskup Diecezji Radomskiej Henryk Tomasik z uczestnikami spotkania opłatkowego fot. Radio Plus Radom

Ponad 100 samorządowców z województwa mazowieckiego, łódzkiego i świętokrzyskiego wzięło udział w organizowanym każdego roku spotkaniu opłatkowym z biskupem radomskim Henrykiem Tomasikiem w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. W wydarzeniu uczestniczył członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Integracyjnie

Spotkanie rozpoczęło nabożeństwo, które w seminaryjnej kaplicy poprowadził bp Tomasik. Kolędy śpiewał zespół Signum z parafii pw. Chrystusa Nauczyciela w Radomiu. Referat o przebaczeniu wygłosił ks. prof. Wiesław Przygoda, wykładowca KUL, członek komisji charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski. Wśród zaproszonych gości byli marszałkowie, starostowie, burmistrzowie, wójtowe oraz przewodniczący rad z terenu województw: mazowieckiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

 

Przesłanie


– Przekazaliśmy młodym z różnych krajów piękną Polskę, kulturę, historię, geografię, ale przede wszystkim, polską pobożność i gościnność. Pokazaliśmy Polskę, która razem podejmuje wyzwania i dokonuje niezwykłych rzeczy. Widać to było w prasie europejskiej

 

podkreślił biskup radomski Henryk Tomasik, dziękując kolejny raz samorządowcom za współorganizację Światowych Dni Młodzieży .

 

Liczba wyświetleń: 528

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.