Aktualności

Będą kolejne parkingi P+R

2017.01.23 11:10 , aktualizacja: 2017.01.23 14:25

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • przedstawiciele zarządu podpisują dokumenty Fot. Michał Słaby
  • wręczenie umowy przedstawicielowi gminy Radzymin Fot. Michał Słaby
  • Wręczenie umowy przedstawicielom gminy Jaktorów Fot. Michał Słaby
  • wójt gminy Radzymin podpisuje umowę Fot. Michał Słaby

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego dwie podwarszawskie gminy otrzymały unijne wsparcie, w wysokości 3,7 mln zł, na budowę parkingów „Parkuj i Jedź” (P+R). Umowy w tej sprawie podpisali wicemarszałek Wiesław Raboszuk i członek zarządu Rafał Rajkowski oraz beneficjenci.

 

W gminie Jaktorów

 

W ramach projektu powstaną trzy parkingi P+R – przy stacji PKP w Międzyborowie, przy ul. Sportowców i ul. Niepodległości. Łącznie znajdzie się w nich 230 miejsc parkingowych, w tym 8 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych oraz 80 dla rowerów. Wybudowane zostaną także drogi manewrowe, ciągi piesze oraz odwodnienie i oświetlenie. Dzięki zrealizowanym inwestycjom mieszkańcy gmin Jaktorów, Baranów i Radziejowice będą mogli zostawić swój pojazd w bezpiecznym miejscu i przesiąść się do pociągu lub autobusu. Wartość projektu wyniesie 3,7 mln zł, z czego unijne wsparcie to 2,9 mln zł.

 

W gminie Radzymin

 

Tu także powstaną trzy parkingi wraz z niezbędną infrastrukturą. Dwa z nich będą zlokalizowane w Radzyminie przy Al. Jana Pawła II i ul. Wyszyńskiego, a jeden w Słupnie przy ul. Żeromskiego. W sumie mieszkańcy obu miejscowości otrzymają do dyspozycji 98 miejsc parkingowych, w tym 6 przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. W systemie P+R powstanie węzeł przesiadkowy dla samochodów, rowerów i komunikacji zbiorowej. Inwestycja pochłonie ponad 1 mln zł. Unijne dofinansowanie wyniesie ponad 800 tys. zł.

 

Mieszkańcy będą mogli skorzystać z parkingów już na początku 2018 r. Inwestycje pomogą ograniczyć ruch samochodowy na rzecz komunikacji zbiorowej i ruchu rowerowego, a także zmniejszyć zanieczyszczenia.

Liczba wyświetleń: 571

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.