Aktualności
Przystanek w teatrze, muzeum czy skansenie? Dlaczego nie!
2017.01.23 13:40 , aktualizacja: 2017.01.26 09:41
Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
Rusza kolejna akcja Kolei Mazowieckich. Tym razem spółka będzie zachęcać do odwiedzania mazowieckich instytucji kultury. To dobra wiadomość dla pasażerów KM, którzy w ramach akcji „Koleją do Kultury” będą mogli skorzystać z atrakcyjnych zniżek na spektakle, wystawy czy wydarzenia kulturalne. Inicjatywa trwa od 23 stycznia do 31 grudnia br.
Umowy w tej sprawie podpisali – prezes zarządu, dyrektor generalny Kolei Mazowieckich Artur Radwan, członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda oraz przedstawiciele 13 instytucji kultury. W spotkaniu wzięli udział marszałek Adam Struzik, przewodniczący rady nadzorczej Kolei Mazowieckich Waldemar Kuliński oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.
– Oferta kulturalna Mazowsza jest bardzo bogata. Samorząd nadzoruje w sumie około 30 instytucji kulturalnych – muzeów, skansenów, teatrów czy bibliotek. Są one regularnie modernizowane i wyposażane, a prezentowane w nich ekspozycje przyciągają kreatywnością
– podkreślił marszałek Adam Struzik.
Warto poznać region, nie przepłacając
Ze zniżki może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM – zarówno w kasie biletowej, jak również u kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, ale też zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie jego zakupu.
– Od lat Koleje Mazowieckie swoją działalnością wychodzą poza tory i realizują projekty o charakterze kulturalno-edukacyjnym. Już w 2005 r. rozpoczęliśmy cykliczny projekt „Twoja Kolej na…”, w ramach którego zachęcaliśmy m.in. do czytania książek, odwiedzenia teatru czy muzeum. Tym razem namawiamy do podróży pociągiem połączonej ze zwiedzaniem
– zaznaczył prezes zarządu Artur Radwan.
Jak skorzystać ze zniżkowego biletu do instytucji kultury?
Pasażerowie mają czas do 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg. Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek – jednorazowy, okresowy czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociągi „Dragon” i „Słoneczny”. Nie biorą w niej udziału jedynie bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.
– Do akcji przystąpiło 13 partnerów z całego Mazowsza. Są instytucje z Radomia, Płocka, Sierpca, Sannik, a także Warszawy. Każdy z naszych pasażerów na pewno znajdzie coś dla siebie. Warto zaplanować sobie wycieczkę jednym z naszych pociągów i połączyć ją ze zwiedzaniem Mazowsza, które kryje wiele atrakcji
– powiedział członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda.
Partnerzy akcji i specjalne rabaty
Warszawskie instytucje – Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Niepodległości i Stacja Muzeum oraz Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej oferują bilet normalny w cenie ulgowego. W Teatrze Polskim w Warszawie dostaniemy 15 proc. zniżki na bilety normalne i ulgowe, a Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zwiedzimy z 20 proc. zniżką. Z biletem KM Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w Sannikach odwiedzimy z 40 proc. zniżką, a Muzeum Sportu w Warszawie bezpłatnie. W Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie otrzymamy bilet normalny za pół ceny, zaś w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu każdy bilet kupimy za 3 zł. Zniżkę przygotował także Teatr Dramatyczny w Płocku, gdzie bilet normalny na spektakle własne teatru kupimy w cenie ulgowego.
Listę partnerów akcji można znaleźć na stronie internetowej Spółki KM oraz na stronie poświęconej akcji, w spotach emitowanych w pociągach KM, a także na plakatach i ulotkach promujących akcję. Regulamin akcji „Koleją do kultury” jest dostępny w siedzibie, na stronie internetowej Kolei Mazowieckich oraz partnerów akcji promocyjnej.
Liczba wyświetleń: 606
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.