Aktualności

Nowa jakość drogi

2017.01.26 13:25 , aktualizacja: 2017.01.26 15:10

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • Droga w Baczkach, nowe oznakowanie poziome i barierki ochronne Fot. arch. Starostwo...
  • Przedstawiciele samorządu Mazowsza oraz organizatorzy uroczystości na poboczu zmodernizowanej drogi Fot. Daniel Pióro
  • droga w Baczkach w tle widoczna strażnica OSP Baczki Fot. arch. Starostwo...

Uroczyste oddanie do użytku zmodernizowanej drogi powiatowej w Baczkach (gm. Łochów) było okazją do spotkania społeczności lokalnej z przedstawicielami Zarządu Województwa Mazowieckiego – marszałkiem Adamem Struzikiem,  wicemarszałek Janiną Ewą Orzełowską i członkiem zarządu Elżbietą Lanc.

 

Bezpieczniej i wygodniej

Dzięki modernizacji prawie 2 km odcinka drogi powiatowej poprawiły się warunki podróżowania po niej. Oprócz nowej nawierzchni oraz oznakowania pionowego i poziomego jezdnia zyskała również chodnik. Wykonano odwodnienie i zamontowano balustrady ochronne. Finanse pozwoliły też na przebudowanie skrzyżowania z drogą gminną i wykonanie w tym miejscu przejścia dla pierwszych.

 

Unijne wsparcie

Inwestycja została zrealizowana w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Kosztowała blisko 1,5 mln zł. Unijne dofinansowanie wyniesie ponad 900 tys. zł. Pozostałe środki pochodziły z budżetów powiatu węgrowskiego i gminy Łochów.

Liczba wyświetleń: 567

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.