Aktualności

Sport na zdrowie!

2017.02.13 15:25 , aktualizacja: 2017.02.13 15:31

Autor: Agnieszka Pazio (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • Laureaci w kategorii Najlepszy Piłkarz, Nadzieja Piłkarska oraz Najlepszy Siatkarz 2016 roku Fot. Karolina Klimek
  • Na scenie przemawia Elżbieta Lanc Fot. Karolina Klimek
  • Nagrodzeni sportowcy Fot. Karolina Klimek

Klub Sportowy ,,Wicher’’ w Sadownem od wielu lat działa na rzecz rozwoju sportu lokalnej społeczności. Od 3 lat organizuje też Bal Mistrzów Sportu. Podczas tegorocznego wydarzenia nie zabrakło sportowych emocji, miłośników sportu. Były też władze samorządu Mazowsza, które reprezentowała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Wyjątkowy bal

W tym roku klub obchodzi swoje 60-lecie istnienia, dlatego tegoroczna impreza miała wyjątkową oprawę. Na początku spotkania przedstawiono historię klubu, następnie przyszedł czas rozstrzygnięcia plebiscytu. Sportowcy nominowani byli w trzech kategoriach: Najlepszy Piłkarz, Nadzieja Piłkarska oraz Najlepszy Siatkarz. Tytuł Najlepszego Piłkarza 2016 roku zdobył Tomasz Dębkowski, Nadzieją Piłkarską okazał się Marcin Mianowicz, a Najlepszym Siatkarzem został Tomasz Jaworski.

 

Coś dla gości

Jedną z atrakcji wieczoru była licytacja, z której środki przekazano na rozwój Klubu Sportowego „Wicher”. Wśród fantów znalazły się m.in. piłki z autografem Roberta Lewandowskiego, koszulki Legii Warszawa z podpisami drużyny oraz koszulki reprezentacji Polski z dedykacją Zbigniewa Bońka. 

 

Działalność klubu

Aktualnie w klubie trenuje około 150 osób w różnym wieku. To mieszkańcy Sadownego i okolicznych gmin – Stoczka, Łochowa, Broku i Małkinii. Oprócz zajęć futbolowych można tu uprawiać siatkówkę, organizowane są biegi i zawody w tenisa stołowego. Dzieci uczestniczą także w obozach i wycieczkach sportowych.

Liczba wyświetleń: 438

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.