Aktualności

Naukowy partner

2017.02.17 10:00 , aktualizacja: 2017.02.20 10:20

Autor: Emil Sawicki, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • marszałek słucha prezentacji obiektu przez profesora Fot. Emil Sawicki
  • naukowiec prezentuje slajd Fot. Emil Sawicki
  • marszałek spaceruje z profesorami po obiekcie Fot. Emil Sawicki
  • slajd przedstawiający część ludzkiego organizmu Fot. Emil Sawicki
  • strony spotkania słuchają prezentacji Fot. Emil Sawicki
  • delegacja samorządu ogląda wnętrza obiektu Fot. Emil Sawicki
  • budynek instytutu z zewnątrz Fot. Emil Sawicki
  • jeden ze slajdów ukazujących serce Fot. Emil Sawicki

Nowe Centrum Technologii ICM Uniwersytetu Warszawskiego odwiedziła delegacja Samorządu Województwa Mazowieckiego, której przewodniczył marszałek Adam Struzik. 

 

Wspólna przyszłość

Podczas wizyty w nowoczesnych pomieszczeniach instytutu dyskutowano na temat współpracy, jaką mogłyby podjąć obie strony. Świetnie dostosowane i wyposażone Centrum Technologii ICM Uniwersytetu Warszawskiego jest stwarza doskonałe możliwości.


Oczekiwania partnerów są bardzo podobne. Jednym z obszarów współpracy, w którym miałaby się rozwijać, jest zdrowie – poruszono m.in. kwestię tworzenia baz pacjentów. Ze względu na bogate zaplecze, Instytut jest gotowy również na przyjmowanie start-upów.  

 

Duże doświadczenie

ICM jest ogólnouczelnianą jednostką organizacyjną Uniwersytetu Warszawskiego. To pierwszy w Polsce ośrodek naukowy, który naukowcom z całego kraju udostępnia moc obliczeniową do prowadzenia badań, zapewniając wsparcie programistyczne i naukowe

 

Od ponad 20 lat zajmuje się prowadzeniem internetowego serwisu pogodowego www.meteo.pl , który znany jest w całej Europie, a miesięczna liczba odwiedzin przekracza 80 mln odsłon.


Jednym z większych sukcesów jest także stworzenie przez ICM krajowego centrum udostępniania światowych zasobów publikacyjnych i naukowych baz danych, Wirtualna Biblioteka Nauki

Liczba wyświetleń: 342

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.