Aktualności

Szybka i nowoczesna diagnostyka

2017.03.06 14:05 , aktualizacja: 2017.03.07 14:05

Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Nowy tomagraf, zakupiony przez MSS w Radomiu fot. archiwum szpitala
  • fot. Emil Sawicki
  • Marszałek Adam Struzk i dr Wojciech Szafrański fot. Emil Sawicki
  • Wręczenie medalu fot. Co za dzień
  • dr Wojciech Szafrański fot. Emil Sawicki
  • MArszałek z nagrodzonymi dyplomami uznania fot. Emil Sawicki
  • Tomograf fot. Emil Sawicki
  • Prezentacja możliwości nowego sprzętu fot. Emil Sawicki
  • WIdok z wnętrza tomografu fot. Emil Sawicki

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny Sp. z o.o. w Radomiu wzbogacił się o nowy sprzęt specjalistyczny. Dziś oddano do użytku nową aparaturę diagnostyczną, której zakup kwotą ponad 623 tys. zł dofinansowano z budżetu województwa. W uroczystości uczestniczyli marszałek Adam Struzik i członek arządu Rafał Rajkowski.

 

Z korzyścią dla pacjenta

Pacjenci badani są teraz 128 warstwowym tomografem komputerowym. Urządzenie pozwala na wykonywanie badania głowy, całego ciała, serca i naczyń krwionośnych u pacjentów w każdym wieku. Umożliwia szybszą diagnostykę pourazową i skróci czas oczekiwania pacjentów na badanie, co jest szczególnie ważne dla pacjenta onkologicznego – płynna diagnostyka wpływa na czas postawienia rozpoznania i rozpoczęcie leczenia. Zastosowanie wielorzędowego aparatu zwiększyło jakość przeprowadzanych wielofazowych badań kontrastowych. W znacznym stopniu ograniczona została dawka promieniowania dla pacjenta. Nowy tomograf emituje też mniejszą dawkę promieniowania w porównaniu z dotychczasowymi urządzeniami.

 

Słowa uznania

Radomski szpital, wyposażony w nowoczesną aparaturę diagnostyczną, daje pacjentom nie tylko szansę na bezzwłoczne podjęcie działań profilaktycznych, ale także na monitorowanie leczenia. Wszyscy wiemy, że profilaktyka należy do najskuteczniejszych i najbardziej korzystnych metod zwalczania lub łagodzenia przebiegu chorób. Jest to szczególnie cenne w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, a takie ryzyko niosą przede wszystkim choroby nowotworowe. Cieszę się, że dzięki zakupowi tomografu znacznie skrócił się czas oczekiwania na badania

– powiedział marszałek Adam Struzik.

 

Uroczystość stała się także okazją do nagród i podziękowań. Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” otrzymał dr Wojciech Szafrański – współtwórca Oddziału Pulmonologii, założyciel i prezes fundacji „Oddychanie”, organizator konferencji i autor publikacji związanych z pulmonologią. Najbardziej zasłużeni pracownicy szpitala zostali uhonorowani dyplomami uznania.

 

 

Liczba wyświetleń: 457

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.