Aktualności
Medycyna na UKSW
2017.03.16 15:20 , aktualizacja: 2017.03.17 08:06
Autor: oprac. Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk
- Fot. arch. UKSW
- Fot. arch. UKSW
- Fot. arch. UKSW
- Fot. arch. UKSW
- Fot. arch. UKSW
- Fot. arch. UKSW
- Fot. arch. UKSW
- Fot. arch. UKSW
Za 2 lata Wydział Medyczny na UKSW będzie przyjmował około 60 studentów rocznie. Dziś uczelnia nawiązała współpracę z Wojskowym Instytutem Medycznym. Wśród zaproszonych na uroczystość gości był m.in. marszałek Adam Struzik i członek zarządu Elżbieta Lanc.
Założenia nowej placówki
Współpraca UKSW i WIM pozwoli na stworzenie nowoczesnego ośrodka dydaktyczno-badawczego w obszarze nauk medycznych. Główną ideą placówki będzie kształcenie kadr medycznych wyróżniających się szczególną postawą etyczną. Absolwenci będą profesjonalnie przygotowani do mierzenia się ze współczesnymi wyzwaniami, jakie niesie terroryzm czy konflikty o charakterze hybrydowym.
Pierwszy dokument
List intencyjny o wsparciu idei i realizacji planu utworzenia wydziału medycznego, kierunku lekarskiego na UKSW podpisali rektor UKSW ks. prof. Stanisław Dziekoński oraz dyrektor Warszawskiego Instytutu Medycznego gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak.
Studia medyczne na Mazowszu
Wskaźniki dotyczące liczby lekarzy w przeliczeniu na mieszkańców w Polsce według Euro Health Consumer Index 2015 i raportów OECD sytuują Polskę na jednym z końcowych miejsc w Europie. Prognozy wskazują, że będzie on spadał. Podjęcie działań dotyczących zwiększenia liczby lekarzy staje się więc konieczne.
Dotychczas w województwie mazowieckim studia medyczne oferował Warszawski Uniwersytet Medyczny. W 2015 r. na kierunkach medycznych studiowało ponad 9500 studentów, a ukończyło je około 2500 osób. Od 2017 r. kształcenie lekarzy rozpocznie się na kolejnych dwóch – Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu oraz Uczelni Łazarskiego w Warszawie.
Liczba wyświetleń: 734
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.