Aktualności

Duża kasa dla Makowa Mazowieckiego

2017.03.31 07:30

Autor: Biuro Prasowe MJWPU, UMWM, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

umowy podpisują marszałek Orzełowska i burmistrz Ciak, w tle flagi Polski i Unii Fot. Urząd Miejski Maków...
przemawia marszałek Orzełowska Fot. Urząd Miejski Maków...

Ponad milion złotych ze środków Unii Europejskiej otrzyma Maków Mazowiecki na rewitalizację budynku dawnej bożnicy. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i burmistrz Tadeusz Ciak.

 

Wsparcie Unii

Dzięki funduszom unijnym już pod koniec 2017 r. w Makowie Mazowieckim uda się oddać do użytku odrestaurowany budynek dawnej bożnicy bractwa Bet-Hamidrasz. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 1,1 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.

 

Ważne zmiany

W ramach projektu zaplanowano prace konserwatorskie, restauratorskie i budowlane. Wykonane będą też instalacje wodociągowo-kanalizacyjne i elektryczne.

 

Obiekt będzie miejscem spotkań i przeróżnych wydarzeń (kulturalnych czy artystycznych), a swoim charakterem ma nawiązywać do historycznych tradycji miasta. W odrestaurowanym budynku będzie prowadzona również działalność komercyjna – wynajmowanie przestrzeni biurowych czy też organizowanie płatnych imprez kulturalnych.

 

Partnerami projektu są Towarzystwo Miłośników Ziemi Makowskiej i Federacja Ruch Organizacji na rzecz Społecznej Aktywności ROSA.

Liczba wyświetleń: 614

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.