Aktualności

Nowe inwestycje w Korytnicy Łaskarzewskiej

2017.04.05 11:05 , aktualizacja: 2017.04.05 12:53

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Umowy podpisują wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Korytnicy Łaskarzewskiej, ks. Zbigniew Grzymała fot. Grzegorz Skolimowski

Remont kościoła pw. Św. Bartłomieja Apostoła oraz adaptacja budynku parafialnego (tzw. organistówki) to dwie ważne inwestycje w tej miejscowości, które przejdą remont. Zabytkowy obiekt sakralny, dzięki funduszom unijnym, odzyska dawny blask.

 

Ponad 3,3 mln zł dofinansowania

Decyzję o wsparciu projektu ze środków RPO WM 2014–2020 podjął Zarząd Województwa Mazowieckiego. Umowę w tej sprawie podpisali dzisiaj wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Korytnicy Łaskarzewskiej, ks. Zbigniew Grzymała.

 

Efekty prac

Wygląd kościoła będzie przywrócony do stanu historycznego. W budynku parafialnym (tzw. organistówce) powstanie muzeum parafialne.

 

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Fundacją Wiedza i Rozwój z Trojanowa i Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Forum Powiatu Garwolińskiego z Garwolina. W ramach wspólnych działań będą organizowane liczne imprezy o zasięgu ponadregionalnym m.in. festiwal zespołów sakralnych z gośćmi, np. z Rosji i Ukrainy, a także uroczystości związane z wydarzeniami historycznymi w regionie i kraju.

 

 

Liczba wyświetleń: 385

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.