Aktualności
Najlepsi docenieni
2017.04.10 08:50 , aktualizacja: 2017.06.03 09:13
Autor: opr.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
- fot. Karol Krajewski
- fot. Karol Krajewski
- fot. Karol Krajewski
- fot. Karol Krajewski
- fot. Karol Krajewski
- fot. Karol Krajewski
W Płocku świętowano podwójny jubileusz – 10. edycję Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza” oraz 45-lecie Tygodnika Płockiego. W uroczystej gali wziął udział marszałek Adam Struzik.
Co warto wiedzieć o „Tygodniku Płockim”?
To najstarsze czasopismo regionalne na północnym Mazowszu. Ukazuje się od 1972 r. Dociera do społeczności powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego oraz Płocka, Sierpca, Gostynina, a także Kutna. Z biegiem czasu gazeta stała się bardziej kolorowa, powstały nowe działy oraz jej internetowa wersja. Jest źródłem wiedzy m.in. o bieżących wydarzeniach, polityce, samorządzie, kulturze, gospodarce, rynku pracy i sporcie. Znaczące miejsce zajmują w niej komentarze i felietony autorskie. Pismo stawia na potrzeby i opinie czytelników – podczas cotygodniowego dyżuru dziennikarze przyjmują interwencje dotyczące spraw społecznych. Tygodnik patronuje różnorodnym wydarzeniom regionalnym, a także wspiera akcje charytatywne. Sam również inicjuje i organizuje ważne przedsięwzięcia, takie jak Wybór Płocczanina Roku czy podsumowany podczas gali 10. plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza”. Na uznanie zasługuje fakt, że gazeta stała się podstawą wielu prac magisterskich, monograficznych i problemowych. Z dokonań reporterów powstały też ważne publikacje poświęcone dziejom miasta i regionu.
Wyróżnienia
Doceniając zasługi na rzecz promocji regionu marszałek Adam Struzik uhonorował redaktora naczelnego „Tygodnika Płockiego” Tomasza Szatkowskiego Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Okolicznościowymi dyplomami uznania, z podziękowaniem za dotychczasową pracę, wyróżniono 12 dziennikarzy gazety oraz samo pismo w dowód uznania za zaangażowanie w sprawy Mazowsza oraz działalność, która przyczynia się do poszerzania wiedzy jego mieszkańców, umacniania ich tożsamości regionalnej oraz kształtowania wrażliwości na problemy „małych ojczyzn”.
– Jestem pełen uznania dla Państwa profesjonalizmu i dokonań. Życzę całemu zespołowi redakcyjnemu kolejnych lat owocnej pracy dziennikarskiej i satysfakcji z jej efektów, jak również, by czasopismo dalej prężnie się rozwijało, cieszyło się niezmiennie sympatią oraz zaufaniem stałych czytelników, jak i zyskiwało wielu nowych zwolenników
– podkreślił marszałek Adam Struzik.
Najlepsi z „Tumskiego Wzgórza”
Wygranym w kategorii „Inicjatywy gospodarcze i społeczne” okazał się Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku (organem prowadzącym dla jednostki jest Samorząd Województwa Mazowieckiego). Szpital jest jedną z największych placówek ochrony zdrowia działających w regionie północno-zachodniego Mazowsza. Nowoczesne wyposażenie, rozbudowana baza diagnostyczna i lecznicza gwarantuje wysoki poziom świadczonych usług. Atutem jest duże doświadczenie i zaangażowanie personelu oraz troskliwa opieka nad pacjentem. Instytucja stale się modernizuje, realizując szereg inwestycji prozdrowotnych i proekologicznych. Na przestrzeni ostatnich lat, m.in. przebudowano i doposażono w sprzęt medyczny i aparaturę diagnostyczną Oddział Chorób Płuc i Gruźlicy; Pracownia Hemodynamiczna wzbogaciła się o nowoczesny angiograf, spełniający najwyższe standardy nowoczesnej kardiologii inwazyjnej, zapewnia dostęp do wysokospecjalistycznych procedur z obszaru kardiologii interwencyjnej 24 h/7 dni w tygodniu dla mieszkańców miasta Płocka oraz powiatu płockiego; w placówce wykonywane są zabiegi rekonstrukcji piersi (chodzi o rekonstrukcję wtórną u pacjentek, które w odległym czasie miały wykonane amputacje piersi i teraz mają możliwość odtworzenia kształtu piersi; wykonywane są też wszczepienia expanderów oraz ich wymiana na implanty ostateczne). Szpital stawia też na ogrzewanie wody energią słoneczną. Na terenie szpitalnego parkingu powstała farma solarna o powierzchni 1068 m². To największa w Polsce instalacja zasilająca jeden węzeł i duże oszczędności dla placówki.
Liczba wyświetleń: 475
powrótSzanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.