Aktualności

„Koleją do kultury” z sukcesami

2017.04.18 15:05 , aktualizacja: 2017.05.19 13:05

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Dariusz Grajda i marszałek Adam Struzik fot. Michał Słaby
  • Przemawia Dariusz Grajda fot. Michał Słaby
  • dyrektor instytucji kultury i Dariusz Grajda fot. Michał Słaby
  • Dyrektor instytucji kultury podpsuje umowę fot. Michał Słaby
  • dyrektor instytucji kultury i Dariusz Grajda fot. Michał Słaby
  • Dyrektorzy instytucji kultury fot. Michał Słaby

Już nie 13, ale aż 25 instytucji kultury można odwiedzić taniej z biletem Kolei Mazowieckich.

 

 Mam nadzieję, że mieszkańcy Mazowsza potraktują naszą akcję jako pretekst i zaproszenie do odwiedzenia ciekawych miejsc

– zachęca marszałek Adam Struzik.

 

Partnerzy akcji

Na początku roku przedstawiciele 13 instytucji kultury podpisali porozumienie, na podstawie którego z biletem Kolei Mazowieckich można otrzymać zniżkę w teatrach, muzeach oraz innych instytucjach kultury na terenie Mazowsza i nie tylko. Teraz do porozumienia w ramach akcji „Koleją do Kultury” przystąpiły kolejne podmioty.

Wśród nowych partnerów znalazły się: Teatr Studio, Teatr Ochoty, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Muzeum Polskiego Ruchu Ludowego, Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Mazowiecki Teatr Muzyczny w Warszawie, Muzeum Mazowieckie w Płocku, Warszawska Opera Kameralna oraz Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Regionalne w Siedlcach i Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie.

Naszym priorytetowym zadaniem jest umożliwienie tysiącom Mazowszan dotarcia do pracy, szkoły czy na uczelnie. Chcielibyśmy jednak zwrócić uwagę na to, że Koleje Mazowieckie łączą – w tym przypadku z instytucjami kultury, których na Mazowszu nie brakuje. Akcja „Koleją do Kultury” to ukłon w stronę wszystkich podróżujących Kolejami Mazowieckimi, dla których Mazowsze to nie tylko miejsce, gdzie uczą się i pracują, ale także wypoczywają. Teraz z biletem KM mogą to zrobić taniej

– zauważa członek zarządu, dyrektor handlowy Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda.

 

Zasada jest prosta

Regulamin akcji pozostał niezmieniony– z możliwości zakupu biletu wstępu ze zniżką do instytucji kultury, które przystąpiły do akcji, może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM – zarówno w kasie biletowej, jak również u kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, ale też zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu. Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek – jednorazowy, okresowy czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociągi „Dragon” i „Słoneczny”. Nie biorą w niej udziału jedynie bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM – KM – WKD”. Na skorzystanie ze zniżkowego biletu do instytucji kultury pasażerowie mają czas do 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg.

Listę partnerów można znaleźć na stronie poświęconej akcji: dokultury.mazowieckie.com.pl, w spotach emitowanych w pociągach KM, a także na plakatach i ulotkach. Regulamin „Koleją do Kultury” jest dostępny w siedzibie KM, na stronie internetowej dokultury.mazowieckie.com.pl oraz u partnerów akcji promocyjnej.

 

Duże zainteresowanie

Już od blisko trzech tygodni działa kanał sprzedaży biletów Kolei Mazowieckich przez internet (www.bilety.mazowieckie.com.pl). Poprzez system zakupiono już ponad 5,5 tysiąca biletów. One także biorą udział w akcji „Koleją do Kultury”. Z końcem marca Koleje Mazowieckie wdrożyły także płatności kartą przy zakupie biletów w pociągu u kierowników pociągu. Tą drogą zapłacono już za blisko 5,4 tys. biletów.

Liczba wyświetleń: 648

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.