Aktualności

Trzy umowy podpisane

2017.04.21 12:50 , aktualizacja: 2017.04.25 14:59

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Unijne wsparcie trafi w najbliższym czasie do Ciechanowa i Przasnysza. Będzie przeznaczone na modernizację wieży ciśnień, adaptację zabytkowej kamienicy, modernizację Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej „Studio” oraz rozszerzenie oferty kulturalnej przasnyskiej biblioteki. Umowy dotyczące powyższych projektów podpisali marszałek Adam Struzik, prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przasnyszu Małgorzata Sobiesiak.

 

Renowacja wieży ciśnień i kamienicy w Ciechanowie

Dzięki wsparciu unijnemu – w wysokości ponad 6 mln zł – w połowie 2018 r. w Ciechanowie oddane będą do użytku dwa obiekty – zbiornik wyrównawczy tzw. wieża ciśnień przy ul. Płockiej oraz kamienica przy ul. Warszawskiej 18. Mają one pełnić funkcje kulturalne i edukacyjne. W wieży ciśnień powstanie m.in. Minieksploratorium Matematyki i Techniki, a w kamienicy – Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta i Klub Młodego Odkrywcy. Będą tam także organizowane zajęcia dla dzieci i młodzieży. Realizacja projektu przyczyni się do wzrostu oferty kulturalno-edukacyjnej i rozwoju regionalnego potencjału turystycznego miasta. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Politechniką Warszawską i powiatem ciechanowskim.

 

Modernizacja Ciechanowskiego Ośrodka Edukacji Kulturalnej „Studio”

Jeszcze na ten rok zaplanowano remont placówki. Powstanie m.in. sala widowiskowa, modernizacja obejmie salę baletową i studio nagrań. Nowo powstała przestrzeń przyczyni się do rozszerzenia dotychczasowej oferty kulturalnej ośrodka m.in. o koncerty, przedstawienia teatralne czy zajęcia taneczne. Wartość inwestycji przekracza 2 mln zł z czego unijne dofinansowanie to ponad 1,8 mln zł.

 

Zwiększenie oferty kulturalnej

Dzięki wsparciu unijnemu w wysokości ponad 2,1 mln zł w przyszłym roku wzbogaci się także oferta kulturalno-edukacyjna Przasnysza. W budynku dawnego kina przy ul. Dąbrowskiego 3 powstanie biblioteka wyposażona m.in. w urządzenia multimedialne, sprzęt elektroniczny, oświetlenie, meble i inne niezbędne elementy. Nowy sprzęt do sal wystawowych, patio i sali edukacyjne zyska także Muzeum Historyczne. Będą to m.in. kiosk multimedialny, laptopy, oprogramowanie, gabloty i meble. Partnerami realizacji projektu są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej, Muzeum Historyczne w Przasnyszu i Miejski Dom Kultury w Przasnyszu.

  • Wizualizacja wieży ciśnień Fot. arch. beneficjenta
  • plansza z wizualizacją części obiektu Fot. Emil Sawicki
  • wieża ciśnień - stan obecny Fot. Emil Sawicki
  • wieżą ciśnień zdjęcie zrobione od wewnątrz ku górze Fot. Emil Sawicki
  • dwie plansze z wizualizacją kolejnych części obiektu Fot. Emil Sawicki
  • umowę podpisuje marszałek Adam Struzik i prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński Fot. Emil Sawicki
  • umowę podpisuje marszałek Adam Struzik obok siedzi Małgorzata Sobiesiak Fot. Emil Sawicki

Liczba wyświetleń: 508

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.