Aktualności

Na kulturę i na edukację

2017.04.21 15:35 , aktualizacja: 2017.04.24 14:50

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Podpisanie umów fot. MJWPU
  • Spotkanie z beneficjentami fot. MJWPU
  • Podpisanie umów fot. MJWPU
  • Członek zarządu Elżbieta Lanc z beneficjentami fot. MJWPU
  • Beneficjenci podpisują umowę fot. MJWPU

Kolejne środki unijne na rozwój kultury trafią do beneficjentów: Konstancińskiego Domu Kultury, Stowarzyszenia „Między Wisłą a Kampinosem”  i gminy Radzymin. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego na realizację tych trzech projektów trafi kwota blisko 4,7 mln zł z RPO WM 2014–2020.

 

Muzeum Wycinanki Polskiej w Konstancinie-Jeziornie

Ponad 2,5 mln zł wsparcia ze środków unijnych otrzyma Konstanciński Dom Kultury na rewitalizację i odnowienie Domu Ludowego, w którym mieścić się będzie Muzeum Wycinanki Polskiej. W budynku przeprowadzone będą prace remontowo-budowlane, wymienione zostaną okna i drzwi, a  pomieszczenia zyskają niezbędny sprzęt. Cały budynek będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wszystko po to, aby już w drugiej połowie 2018 r. w muzeum organizować i rozwijać działania kulturalne, edukacyjne i popularyzujące wycinankę jako unikalną polską sztukę ludową.

 

Nowa sala widowiskowa w Błoniu  

Stowarzyszenie „Między Wisłą a Kampinosem” z Czosnowa do końca 2017 r. planuje zainwestować prawie 1,5 mln zł z funduszy unijnych na modernizację części budynku przy Zespole Szkół nr 1 w Błoniu. W przebudowanym obiekcie powstanie sala widowiskowa. W ramach projektu zostanie przeprowadzony remont sali, sceny oraz zaplecza. Zakupiony i zamontowany zostanie również sprzęt nagłośnieniowy, multimedialny i wystawienniczy, oświetlenie oraz siedziska i stoły. Dostosowanie i udostępnienie nowej przestrzeni umożliwi prowadzenie działań kulturalnych. Partnerem w realizacji projektu jest powiat warszawski zachodni.

 

Adaptacja budynku OSP

Gmina Radzymin otrzyma ponad 600 tys. zł unijnego wsparcia na dostosowanie budynku OSP w Starych Załubicach do potrzeb kulturalno-edukacyjnych. Prace remontowo-budowlane obejmą instalacje elektryczne i grzewcze, wymianę okien, ocieplenie ścian i montaż oświetlenia. Wybudowany będzie również taras, który w sezonie letnim będzie pełnił funkcję sceny. Beneficjent kupi też wyposażenie, m.in. instrumenty muzyczne, sprzęt komputerowy i multimedialny, aparaty fotograficzne i meble. W odnowionym obiekcie już w przyszłym roku będą odbywały się zajęcia z nauki języków obcych, gry na instrumentach, tańca oraz warsztaty teatralne i muzyczne. Mieszkańcy będą mogli brać udział w warsztatach z garncarstwa, wykonywania ozdób, fotografii, zajęciach plastycznych i filmowych. W budynku prowadzone będzie także kino studyjne.

 

Liczba wyświetleń: 286

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.