Aktualności

Promują Mazowsze

2017.04.24 11:45

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • artyści ZPiT „Sokołowianie” Fot. Janusz Mazurek
  • wicemarszałek wręcza odznaczenie Fot. Janusz Mazurek
  • "Sokołowianie" w tańcu Fot. Janusz Mazurek
  • żeńska część zespołu Fot. Janusz Mazurek

Jubileusz 15-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie” działającego przy Sokołowskim Ośrodku Kultury stał się okazją do uhonorowania zespołu Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Odznaczenie przyznane przez marszałka Adama Struzika wręczyła Janina Ewa Orzełowska.

 

Aktywna działalność

Zespół „Sokołowianie” promuje nie tylko regionalne tańce i muzykę, ale również dba o kultywowanie tradycji. Od początku istnienia prezentuje widowiska będące połączeniem muzyki, pieśni i tańca opowiadające o konkretnych momentach z życia dawnych mieszkańców Mazowsza, np.: „Żeńcy”, „Kolędnicy”, „Wielkanoc na Podlasiu” czy „Kupała na Podlasiu”. Zespół chętnie współpracuje ze szkołami, w których promuje regionalne stroje i twórczość, zwiększając w ten sposób wiedzę młodych ludzi o dziedzictwie kulturowym ich małej ojczyzny.  

 

Wyróżnienia

Podczas gali jubileuszowej wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska wręczyła Medale Pamiątkowe „Pro Masovia” Iwonie Kopiwodzie (kierownik artystyczny i główny choreograf zespołu ) oraz Kazimierzowi Soszce (kierownik kapeli Zespołu Pieśni i Tańca „Sokołowianie”). Wyróżnione osoby są zaangażowane w pracę zespołu od momentu jego powstania.

Liczba wyświetleń: 306

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.