Aktualności

Kultura w nowoczesnym wydaniu

2017.04.28 12:45 , aktualizacja: 2017.06.01 14:37

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • podpisanie umów fot. MKK w Ostrołęce
  • wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska gratuluje realizacji inwestycji fot. MKK w Ostrołęce
  • członek zarządu Elżbieta Lanc podczas wystąpienia fot. MKK w Ostrołęce

Dzięki funduszom unijnym już w połowie przyszłego roku Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zyska nową przestrzeń wystawienniczą i edukacyjną.

 

Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma dofinansowanie ponad 3,3 mln zł Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Całkowita wartość inwestycji to ponad 7,9 mln zł.

 

Prace do wykonania

Zabytkowa kamienica położona na działce przylegającej do obecnej siedziby muzeum przy pl. J. Bema 8 przejdzie rewitalizację. W obiekcie przeprowadzone będą prace budowlane, restauratorskie i konserwatorskie. Teren wokół budynków zostanie uporządkowany i utwardzony.  Pojawią się drzewa i krzewy ozdobne. Zamontowane będzie oświetlenie zewnętrzne. W części zabytkowej kamienicy powstanie Cyfrowe Archiwum Tradycji Kurpiów. Przestrzeń galerii wycinanki powiązana będzie z pracownią etnodesignu. Pozwoli to na poszerzenie oferty edukacyjnej w obszarze kultury i sztuki Kurpiów, ze szczególnym zaakcentowaniem wycinanki i haftu.

 

Dzięki zastosowaniu nowych technologii, muzeum będzie mogło nawiązać współpracę z różnymi podmiotami zewnętrznymi z obszaru kultury.

 

Liczba wyświetleń: 344

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.