Aktualności

Gminny Dzień Strażaka

2017.05.04 13:25 , aktualizacja: 2017.06.03 09:04

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Nowy samochód jednostki OSP fot. Daniel Pióro
  • wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska trzyma w ręku okolicznościowe podziękowanie dla samorzadu województwa fot. Daniel Pióro
  • wspólna fotografia uczestników spotkania przy nowym sachochodzie gaśniczo-pożarniczym fot. Daniel Pióro

Społeczność Pilawy (pow. garwoliński), wspólnie z druhami z ochotniczej straży pożarnej uczciła strażackie święto. Dzień był wyjątkowy – jednostce przekazano nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy MAN o wartości 918,8 tys. zł. Najbardziej zasłużonym strażakom wręczono odznaczenia i wyróżnienia.

 

W uroczystościach wzięła udział wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Ratują i dbają o bezpieczeństwo

Na terenie gminy Pilawa działa 5 jednostek OSP i 2 jednostki zakładowe, zrzeszające łącznie 235 strażaków. Przy jednostkach w Puznówce, Pilawie i Wygodzie działają Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. W Puznówce istnieje drużyna kobieca (jedyna w gminie). Pilawska OSP jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To jedna z najbardziej aktywnych jednostek w powiecie – w ciągu roku uczestniczy w ponad 100 akcjach.

 

Za dotychczasową działalność „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa uhonorowano druhnę Czesławę Piętkę. Odznaczenia o brązowym nominale wręczono Łukaszowi i Adamowi Ćwiekom, Dariuszowi Bylince, Łukaszowi Meterze, Arturowi Winiarkowi, Przemysławowi Wojdzie. Odznaki „Strażak Wzorowy” otrzymali Marcin Zawadka, Rafał Jałocha, Mateusz Pietrasik, Sławomir Szuchnik, Adam Dróżdż, Jarosław Gac, Sebastian Piesiewicz i Daniel Suchecki.

 

Nowy pojazd

Jednostce, która dysponuje 2 średnimi samochodami pożarniczymi, potrzebny był samochód ciężki. Jego zakup wsparły środki Samorządu Województwa Mazowieckiego (100 tys. zł), Komendy Wojewódzkiej PSP (200 tys. zł) i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (ponad 229 tys. zł). Pozostałą kwotę (ponad 389 tys. zł) stanowiły środki własne gminy.

 

Uroczystość uświetniła orkiestra dęta pod batutą Krzysztofa Czajki oraz strażacka defilada.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 791

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.