Aktualności

Kolejne odblaski rozdane

2017.05.09 12:45 , aktualizacja: 2017.05.09 13:38

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • odblaski wręczają członek zrzadu Rafał Rajkowski i radny Zbigniew Gołąbek fot. Wojciech Haruba
  • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa - pokaz w wykonaniu strażaków fot. Wojciech Haruba
  • Rowerowy tor przeszkód nie był łatwym zadaniem dla młodzieży fot. Wojciech Haruba
  • młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jedlni-Letnisku - wspólna fotografia uczestników spotkaniu fot. Wojciech Haruba

Kampania „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” dotarła do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jedlni-Letnisku. Uczniowie poszerzyli wiedzę z obszaru bezpieczeństwa, korzystając z doświadczenia i pomocy ekspertów.

 

Promujemy bezpieczeństwo

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Radomiu omówili tematykę zawartą w filmie ”…tak, chcę być bezpieczny”. Strażacy KP Państwowej Straży Pożarnej przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy na fantomach do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Emocji dostarczył przejazd po torze rowerowym nie każdemu udało się wykonać go bezbłędnie.

 

– Akcja już przynosi rezultaty w postaci znacznego spadku liczby wypadków na drodze. Wierzę, że  dzisiejsza nauka będzie odpowiednio wykorzystana przez wszystkich uczniów gminy Jedlnia-Letnisko

– podkreślił członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

Odblask to bezpieczeństwo

Główną ideą kampanii jest uświadomienie młodym uczestnikom ruchu drogowego istoty noszenia elementów odblaskowych, szczególnie jesienią i zimą oraz o zmroku. Członek zarządu Rafał Rajkowski wraz z radnym województwa Zbigniewem Gołąbkiem przekazali wszystkim uczestnikom kampanii zestawy elementów odblaskowych, ufundowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ich skład wchodzą 4 elementy – 2 opaski zapinane na rękę oraz 2 zawieszki, które można przypiąć do ubrania.

 

 

Liczba wyświetleń: 447

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.