Aktualności

O walce ze smogiem

2017.05.12 14:30 , aktualizacja: 2017.05.17 14:46

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR) i WKZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska odbiera nagrodę w imieniu marszałka Adama Struzika fot. Europejski Kongres...
  • wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska z nagrodą dla marszałka województwa fot. Europejski Kongres...
  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i dyrektor Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu Jan Rzeszotarski z nagrodami fot. Europejski Kongres...
  • Wspólne zdjęcie przedstawicieli nagrodzonych inwestycji fot. Europejski Kongres...
  • Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska wśród panelistów kongresu fot. Daniel Pióro

IX Europejski Kongres Gospodarczy to miejsce spotkania teoretyków i praktyków – wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów. A także rozmowy o bieżących problemach gospodarki i środowiska.

 

W ciągu 3 dni, w blisko 100 sesjach tematycznych i dyskusjach wzięło udział kilkuset panelistów, m.in. reprezentanci krajowego i europejskiego parlamentu, przedstawiciele rządów Polski i Europy oraz biznesmeni i reprezentanci nauki.

 

O środowisku

Uczestnicy panelu „Smogowa Polska – skuteczna walka z niską emisją” rozmawiali o sposobach poprawy jakości powietrza i regulacjach prawnych w tym obszarze. Rozważano,  jakie możliwości działania mają w tej kwestii samorządowy oraz przedsiębiorcy. Wywodom ekspertów przysłuchiwała się wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Najważniejsze, co sądzą ludzie

Organizatorzy kongresu, wspólnie z portalem samorządowym, wręczyli nagrody zwycięzcom 6. Edycji TOP Inwestycje Komunalne 2017. Głosami czytelników wygrało Centrum Kulturalno-Rekreacyjne w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Inwestycja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie skarpy doliny rzeki Skrwy, z daleka od miejskiego zgiełku. Dogodna lokalizacja, w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem oraz kameralną atmosferą, sprawia, że  to idealne miejsce do wypoczynku. Centrum składa się z 3 części: hotelowej, widowiskowo-konferencyjnej oraz rekreacyjno-rozrywkowej. Obiekt udostępniono w październiku 2015 r.

 

Najlepszy marszałek

Dzięki czytelnikom serwisu portalsamorządowy.pl zaszczytny tytuł Samorządowca Roku 2016 oraz specjalna nagroda trafiły do rąk marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika.  Wyróżnienie, w imieniu gospodarza Mazowsza, odebrała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Artykuły powiązane

Liczba wyświetleń: 705

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.