Aktualności

Rzemieślnicy docenieni

2017.05.22 09:10 , aktualizacja: 2017.06.01 14:32
Autor: opr. WKZ, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska
marszałek wręcza pro masovię spółdzielni fot. Emil Sawicki
marszałek wręcza pro masovię Mieczysławowi Lipowskiemu fot. Emil Sawicki

Doceniając wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego, marszałek Adam Struzik uhonorował Spółdzielnię Rzemieślniczą „Wielobranżowa” w Płocku oraz przewodniczącego rady nadzorczej organizacji Mieczysława  Lipowskiego Medalami Pamiątkowymi „Pro Masovia”.

 

Ruch spółdzielczy w Polsce ma długą i piękną tradycję, odgrywa ważną rolę w dynamicznym, ale jednocześnie zrównoważonym rozwoju naszego kraju. Spółdzielcze organizacje i instytucje pracują niezmiennie w oparciu o takie wartości jak samopomoc, demokracja, sprawiedliwość, solidarność oraz odpowiedzialność społeczna. W centrum ich zainteresowań znajduje się człowiek i jego potrzeby.

 

Jubileusz

Świętująca w tym roku swoje 70-lecie Spółdzielnia Rzemieślnicza „Wielobranżowa” w Płocku to ważna i zasłużona dla regionu organizacja. Umiejętnie łącząc tradycję z nowoczesnością, zaopatruje swoich członków w niezbędne materiały i surowce, organizuje ich działalność usługowo-wytwórczą, budowlaną i handlową, udziela im pomocy w wykonywaniu zadań oraz integruje środowisko rzemieślnicze.

 

Dyplomy…

Marszałek Adam Struzik wręczył także 8 dyplomów uznania pracownikom spółdzielni, którzy w znaczący sposób przyczynili się do jej rozwoju. Otrzymali je: Danuta Kaszubska, Ryszard Frankowski, Ireneusz Leonarski, Grzegorz Lipowski, Wojciech Włostowski, Stanisław Czylewicz i Lech Kosiakowski.

Gospodarz Mazowsza podziękował wszystkim nagrodzonym za dotychczasową prężną działalność, aktywne i skuteczne wspieranie oraz promowanie rzemiosła i jego przedstawicieli. Życzył kolejnych lat owocnej działalności, a także dalszego rozwoju spółdzielni.

 

 

 

Liczba wyświetleń: 477

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.