Aktualności

Wóz strażacki przekazany

2017.05.29 15:55 , aktualizacja: 2017.06.01 14:27

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • budynek OSP w Pionkach, obok nowy wóz strażacki OSP w Pionkach (fot. Roman...
  • Członek zarządu Rafał Rajkowski w strażackim mundurze i przedstawiciele OSP Pionki Członek zarządu Rafał...
  • nowy samochód pożarniczo-gaśniczy dla jednostki Samochód...

Jan – takie imię nadano nowemu samochodowi ratowniczo-gaśniczemu, który uroczyście przyjęto  do służby w Ochotniczej Straży Pożarnej w Pionkach. W wydarzeniu uczestniczył członek zarządu Rafał Rajkowski, także strażak OSP w Radomiu.

 

Zakup pojazdu wraz ze sprzętem dla OSP w Pionkach dofinansowano kwotą w wysokości 100 tys. zł. w ramach Samorządowego Programu Wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych „OSP 2016–2017”.

 

Ceremonia

Jej doniosłymi punktami było wciągnięcie flagi państwowej na maszt oraz symboliczna minuta ciszy – dla upamiętnienia 2 strażaków, którzy kilka dni temu zginęli w Białymstoku podczas akcji gaśniczej. Szczególnie zasłużeni druhowie otrzymali odznaki „Wzorowy Strażak”.

 

Strażacka tradycja

Początki formacji sięgają lat 1925–1926. OSP Pionki należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, posiada dobrze wyszkolonych strażaków. Każdego roku średnio 5 osób kończy podstawowy kurs strażaków-ochotników i kolejne – medyczne oraz techniczne. W jednostce działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, w której skład wchodzi 20 osób, z czego aż 15 to dziewczęta.  W maju 2015 r. druhowie obchodzili 90 rocznicę powstania OSP w Pionkach.

 

 

Liczba wyświetleń: 512

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.