Aktualności

Radom świętuje Dzień Strażaka

2017.06.05 09:40 , aktualizacja: 2017.06.05 11:13

Autor: Joanna Wołczyńska, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Nowy wóz strażacki dla Jednostki Straży Pożarnej w Radomiu, fot. portal twojradom.pl Nowy wóz strażacki dla...
Dzień Strażaka w Radomiu, fot. portal twojradom.pl Dzień Strażaka w Radomiu,...

W piątek, 2 czerwca br. w Komendzie Miejskiej PSP w Radomiu odbyły się uroczystości Dnia Strażaka. Tegoroczne obchody połączone były z jubileuszem 25-lecia Państwowej Straży Pożarnej i 140-lecia Radomskiej Straży Pożarnej. W obchodach uczestniczył strażak OSP Radom, członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

 

Pamięć o zmarłych

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele garnizonowym, w czasie której modlono się w intencji zmarłych oraz czynnych zawodowo strażaków. Po niej nastąpił przemarsz do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, w którym uczestniczyły m. in. poczty sztandarowe, kompania honorowa oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta MODERATO z Przytyka.  

 

Wyróżnienia i awanse

Na placu przed budynkiem komendy swoje odznaczenia odebrało 35 strażaków, a awanse na wyższe stopnie służbowe – 45. Akty awansowe wręczył mazowiecki komendant wojewódzki PSP st. bryg. Jarosław Kurek. Ważnym momentem było też przekazanie PSP Radom samochodu pożarniczego. Obchody Dnia Strażaka zakończyła defilada pododdziałów strażackich z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Krótko o radomskiej straży

Radomska straż pożarna to cztery Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze, trzy zlokalizowane w Radomiu oraz czwarta w Pionkach. Komenda liczy blisko 250 funkcjonariuszy. W jednostkach funkcjonują specjalistyczne grupy ratownicze w tym m. in.: ratownictwa wodno-nurkowego, chemiczno-ekologicznego,  wysokościowego czy technicznego. W skład wyposażenia radomskich strażaków wchodzi 12 samochodów gaśniczych oraz 30 specjalnych.

Liczba wyświetleń: 527

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.