Aktualności

Najważniejsze jest dziecko

2017.06.09 13:05 , aktualizacja: 2017.06.09 14:36

Autor: oprac. Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • wspólne zdjęcie pracowników wyróżnionych dyplomami uznania Dyplomy uznania trafiły do...
  • marszałek Adam Struzik wręcza medale pamiątkowe dla ośrodka i kierujących placówką Wręczenie medali...
  • Wystawa prac wykonanych przez uczniów radomskiego ośrodka (fot. Wystawa prac uczniów...
  • marszałek Adam Struzik przy mównicy, obok przedstawiciele ośrodka w Radomiu Słowa uznania dla...

Od pół wieku Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Radomiu aktywnie i skutecznie działa na rzecz wspierania niepełnosprawnych – dzieci i młodzieży. Z okazji jubileuszu ze społecznością placówki spotkali się

wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego Bożenna Pacholczak i marszałek Adam Struzik.

 

Placówka

Powstała 1 września 1967 r. Zapewnia dzieciom z  zaburzeniami słuchu, mowy, niepełnosprawnością intelektualną, afazją, całościowym zaburzeniem rozwoju czy niepełnosprawnością sprzężoną całodobową opiekę już od trzeciego roku życia. Obecnie w placówce uczy się 110 wychowanków. Ośrodek postrzegany jest jako miejsce przyjazne dzieciom. Nowo wyremontowany budynek SOSW zapewnia komfortowe warunki umożliwiające wszechstronny rozwój i wypoczynek. Dzieci mają do dyspozycji dobrze wyposażony plac zabaw, sale multimedialne, do zajęć dydaktycznych,  pracownie komputerowe oraz jadalnię. Wychowankowie przebywają w grupach rówieśniczych o podobnych możliwościach rozwojowych. Wpływa to pozytywnie na proces akceptacji w środowisku szkolnym i łatwiejsze nawiązanie kontaktów rówieśniczych. W ramach ośrodka działają: Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju, oddział przedszkolny, szkoła  podstawowa, gimnazjum, szkoła zawodowa, szkoła przysposabiania do pracy oraz liceum. Wychowankowie opuszczają ośrodek wyposażeni w podstawową wiedzę i umiejętności. Są przygotowani do pełnienia ról życiowych, w większości zakładają rodziny.

 

Nagrody

Poprzez edukację, opiekę terapeutyczną i wychowanie, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Radomiu przygotowuje dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Doceniając pełną trudu i poświęcenia, odpowiedzialną pracę, marszałek Adam Struzik wyróżnił placówkę oraz kierujące ośrodkiem – dyrektor Małgorzatę Ziębę i wicedyrektor Małgorzatę Nowicką Medalami Pamiątkowymi „Pro Masovia”. Dyplomy uznania trafiły do 23 pracowników szczególnie zasłużonych dla działalności placówki.

 

 

Liczba wyświetleń: 358

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.