Aktualności

Nad morzem o środowisku

2017.06.09 15:20 , aktualizacja: 2017.06.12 08:22

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • logotyp forum (Fot. arch. IV Forum...
  • prelegenci na scenie Obrady Forum Marszałków...
  • młodzież w plenerze wykonuje prace plastyczne Uczestnicy Forum Młodego...
  • wśród prelegentów Janina Ewa Orzełowska (Fot. arch. IV Forum...
  • widok na salę i obecnych gości Zaproszeni goście (Fot....

Na trzy dni Kołobrzeg zmieni się w ekologiczną stolicę Polski za sprawą forum organizowanego przez Polską Fundację Ekologiczną. W rozpoczętych 7 czerwca obradach Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentuje wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

„Odpowiedzialni za przyszłe pokolenia”

Do Kołobrzegu przyjechało około 1000 osób ze środowisk związanych z ekologią. W panelach dyskusyjnych uczestniczyli także dziennikarze, przedstawiciele samorządów, świata nauki i biznesu.

 

Organizatorzy przygotowali panele tematyczne dotyczące: ekobudownictwa, finasowania inwestycji, gospodarki wodnej, elektromobilności, odnawialnych źródeł energii i czystego powietrza, w których głos zabrało ponad 70 prelegentów. Tematem przewodnim tegorocznego Forum jest odpowiedzialność za przyszłe pokolenia. Równocześnie dla młodzieży zorganizowano Forum Młodego Ekologa.

 

Marszałkowie o środowisku

W debacie o roli samorządu w realizacji polityki środowiskowej państwa, dotyczącej ochrony powietrza, głos zabrali przedstawiciele samorządów wojewódzkich odpowiedzialni za zadania związane z ekologią. Panel dyskusyjny zdominował temat walki ze smogiem.

Liczba wyświetleń: 406

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.