Aktualności

Nowy wóz na 100-lecie OSP w Rzeczniowie

2017.06.12 09:10 , aktualizacja: 2017.06.21 12:59

Autor: Paweł Burlewicz, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

  • Wóz strażacki ozdobiony szarfami Wóz ratowniczo-gaśniczy dla...
  • Trójszereg strażaków defilujący za sztandarem Defilada przed...
  • Stół z nagrodami i dyplomami, za nim stoją zaproszeni goście Marszałek Adam Struzik i...
  • Widok z góry na wnętrze kościoła Msza święta w intencji...
  • Galowo ubrany starszy strażak ma wieszany medal Marszałek Adam Struzik...
  • Dyrygent i muzycy w strojach strażackich maszerujący czwórkami Orkiestra dęta na czele...
  • Szereg druhów w strojach galowych, na piersi przypięte medale Tego dnia wielu strażaków...
  • Wiata na scenie, marszałek z pamiątkową plakietą w czerwonej obwolucie Marszałek Adam Struzik z...

Pojazd ratowniczo-gaśniczy do dyspozycji, nowy sztandar i medale za służbę – tak obchodzono święto stulecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczniowie.

 

Uroczystość stulecia OSP rozpoczęła się od defilady pododdziałów do kościoła na mszę świętą w intencji strażaków i ich rodzin.

 

Dostali kluczyki

Potem przyszła pora na najważniejsze wydarzenie jubileuszu – jednostce przekazano nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy z nowoczesnym osprzętem. Jego zakup sfinansowano przy wsparciu środków Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Samorządu Województwa Mazowieckiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Samorządu Gminy Rzeczniów. Klucze do samochodu na ręce druhów Macieja Konopskiego i Janusza Ołowiaka przekazali marszałek Adam Struzik, Mazowiecki Komendant PSP starszy brygadier Jarosław Kurek i wójt gminy Rzeczniów Karol Burek.

 

Jednostka OSP otrzymała też nowy sztandar, ufundowany przez mieszkańców Rzeczniowa, Rzeczniówka i Rzeczniowa Kolonii, udekorowany przez marszałka Adama Struzika Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych

 

„Pro Masovia” dla jednostki

Marszałek wręczył jednostce w Rzeczniowie Medal Pamiątkowy „Pro Masovia”. Dostała ona też wyróżnienie honorowe od Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz Medal Honorowy „Za Zasługi dla Ziemi Lipskiej”.

 

Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP za wieloletnią ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej wyróżniło Złotym Znakiem Związku Stefana Maja. Wręczono też zasłużonym strażakom Medale za Zasługi dla Pożarnictwa – złote (Arkadiusz Nowiński, Zygmunt Pisarek i Jacek Wójcik), srebrne (ks. Sylwester Chodyra, Artur Łęcki, Łukasz Marchewka, Janusz Ołowiak, Krzysztof Pucułek i Andrzej Świętoń) oraz brązowe (Patryk Borek, Karol Dukielski, Kamil Gutowski, Piotr Krakowiak i Łukasz Pastuszka)

 

Marszałek Adam Struzik wręczył dyplomy uznania za służbę, które otrzymali druhowie: Zygmunt Niedziela, Maciej Konopski, Karol Dukielski, Roman Borek, Andrzej Świętoń, Jacek Wójcik, Sławomir Małek i Janusz Ołowiak.

 

Oficjalną część uroczystości zamknął koncert orkiestry dętej z Iłży. Dla przybyłych gości do późnych godzin nocnych grał Zespół Akord.

 

Liczba wyświetleń: 909

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.