Aktualności

Ponad 14 mln zł dla północnego Mazowsza

2017.06.14 13:45 , aktualizacja: 2017.06.14 15:31

Autor: Biuro Prasowe UMWM, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Podpianie umowy dla powiatu mławskiego, fot Emil Sawicki Marszałek Adam Struzik...
  • Przemawia marszałek Adam Struzik Spotkanie w Mławie, fot....
  • Umowę podpisuje burmistrz Glinojecka Artur Wisniewski Podpisanie umowy dla...

Pieniądze na drogi w powiatach mławskim i sierpeckim oraz e-usługi w urzędach gmin Pokrzywnica, Glinojeck i Raciąż – to kolejne unijne środki, które trafią do beneficjentów w ramach RPO WM 2014–2020.

 

Przebudowa drogi na odcinku Dąbek–Konopki

Ponad 9,3 mln zł wsparcia pozwoli przebudować w powiecie mławskim prawie 10 km drogi. Mieszkańcy będą mogli korzystać z inwestycji już w drugiej połowie 2018 r. Powstanie nowa nawierzchnia jezdni a jej konstrukcja będzie poszerzona. Droga zyska zjazdy posesji, na pola i trakty gminne, a także odwodnienia w postaci rowów otwartych i kolektora deszczowego, studni rewizyjnych, wpustów i sączków poprzecznych. Powstaną ponad 3 km ścieżek rowerowych, chodniki, pobocza, zatoki autobusowe i oznakowania. Przebudowany będzie również most na rzece Dunajczyk w Konopkach. Projekt wart ponad 15,7 mln zł zrealizuje Powiatowy Zarząd Dróg w Mławie.

 

Trasa Szumanie–Bielsk jak nowa

Powiat sierpecki zainwestuje w tą inwestycję ponad 1,3 mln zł. Prace obejmą przebudowę jezdni i utworzenie zjazdów na drogi boczne. Projekt przewiduje też oczyszczenie rowów przydrożnych. Będzie kosztował ponad 2,2 mln zł, a zrealizuje go Powiatowy Zarząd Dróg w Sierpcu.

 

Nowocześnie i wygodnie w Pokrzywnicy

Już na początku 2018 r. urząd gminy wdroży nowe e-usługi, a te już wykorzystywane udoskonali i zintegruje z nową platformą. Kupi też m.in. sprzęt komputerowy, oprogramowanie, serwery oraz aparaty fotograficzne. Uruchomiona będzie też platforma EBOI dla urzędu oraz jednostek organizacyjnych, tj. pięciu szkół, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Gminnej Biblioteki Publicznej. W module obsługi interesantów dostępny będzie zaufany profil ePUAP do podpisywania wniosków i formularzy. Można będzie korzystać z około 70 formularzy elektronicznych. Elektroniczny Obieg Dokumentów wzbogaci się o e-rejestry i będzie zintegrowany z pozostałymi e-usługami. Platforma e-usług publicznych dostanie funkcję powiadamiania sms, powstaną również: moduł e-rada, e-portal turystyczno-informacyjny oraz archiwum aktów prawnych w połączeniu z legislatorem. Wszystko po to, by poprawić jakość i dostępność do usług świadczonych przez urząd. Inwestycja warta przeszło 1,8 mln zł otrzyma ponad 1,4 mln zł wsparcia.

 

Glinojeck dostępny cyfrowo

Urząd Miasta i Gminy Glinojeck otrzyma ponad 1,2 mln zł dofinansowania na wdrożenie e-usług, które umożliwią mieszkańcom oraz przedsiębiorcom załatwienie spraw przez internet. W połowie 2018 r. będą dostępne: zmodernizowane zaplecze informatyczne, system Elektronicznego Zarządzania Dokumentami oraz nowe systemy cyfrowe. Urząd kupi także sprzęt komputerowy oraz oprogramowania niezbędne do prawidłowego działania e-usług. Powstanie portal na którym mieszkańcy będą mogli logować się i zarządzać zobowiązaniami finansowymi wobec urzędu, np. dokonywać opłat podatku od nieruchomości. W projekcie przewidziano również wdrożenie e-rejestrów, konsultacji społecznych umożliwiających publikowanie i komentowanie uchwał oraz uruchomienie innych e-usług ułatwiających załatwienie spraw urzędowych przez klientów. Inwestycja będzie kosztować ponad 1,5 mln zł.

 

Nowa platforma w Urzędzie Gminy i Miasta w Raciążu

Dzięki ponad 816 tys. zł w drugiej połowie przyszłego roku również tutaj dostępne będą nowoczesne usługi teleinformatyczne. Urząd wzbogaci się o nowe komputery wraz z oprogramowaniem, programy antywirusowe oraz pakiet biurowy. Powstanie infrastruktura sieciowa i platforma e-Urząd, zintegrowana z Systemem Elektronicznego Obiegu Dokumentów. Umożliwi to klientom szeroki dostęp do usług, poprawi szybkość obsługi i łatwość załatwiania sprawy. Pozwoli też na lepszą wymianę informacji z innymi jednostkami administracyjnymi oraz kontrolę nad obiegiem dokumentów i terminami realizacji poszczególnych spraw. Elektroniczna archiwizacja ułatwi dostęp do dokumentów i zapewni pełną historię kontaktów z interesantami. Inwestycja warta jest ponad 1 mln zł.

Liczba wyświetleń: 407

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.