Aktualności

Górzno z nowoczesnym sportowym zapleczem

2017.06.19 14:40 , aktualizacja: 2017.06.20 09:23

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • wnętrze hali - widok z góry na boisko Boisko w hali sportowej...
  • wicemarszałek gratuluje inwestycji Podczas otwarcia przemawia...
  • plac budowy - widok z oddali na salę Sala w trakcie prac...
  • wnętrze hali w stanie surowym Wnętrze hali podczas prac,...
  • do zdjęcia z dyplomem pozuje wicemarszałek Wicemarszałek Janina Ewa...
  • na trybunach siedzi młodzież Uczestnicy otwarcia...
  • widok z góry na plac budowy Rozpoczęcie prac...

Z nowej hali sportowej i boiska mogą już korzystać mieszkańcy Górzna (powiat garwoliński). Kompleksu sportowego przy Zespole Szkół gratulowała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Obiekty sportowe

Nowoczesna hala sportowa z pełnowymiarowym boiskiem do gry w piłkę ręczną i halową oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 60x35m wraz z bieżnią – to inwestycja, jakiej doczekali się mieszkańcy gminy. W budynku znajdują się trybuny, które mogą pomieścić 200 osób, a dzięki podzieleniu boiska głównego, jednocześnie chętni mogą grać w siatkówkę na trzech boiskach. Do dyspozycji młodych sportowców jest też siłownia i sala fitness. Cały obiekt jest przyjazny niepełnosprawnym (również dzięki windom).

 

Podziękowania

Wójt gminy Górzno wraz z przewodniczącym rady gminy podczas uroczystości dziękowali wszystkim zaangażowanym w budowę kompleksu i pozyskanie dofinasowania. Pamiątkowe dyplomy otrzymali m.in. reprezentanci Samorządu Województwa Mazowieckiego – marszałek Adam Struzik oraz wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, która podczas otwarcia kompleksu gratulowała zakończonej inwestycji i pozyskanych środków zewnętrznych. Życzyła także rozwoju talentów sportowych młodzieży i bezpiecznego korzystania z obiektu.

 

Finasowanie

Koszt całej inwestycji to ponad 7 mln zł. Gmina Górzno decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego otrzymała 2 mln zł dofinasowania w ramach programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej Województwa Mazowieckiego. Pozostała kwota to środki własne inwestora.

Liczba wyświetleń: 466

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.