Aktualności

Owocna współpraca gmin Sadowne i Małkinia Górna

2017.06.22 11:55 , aktualizacja: 2017.06.22 15:40

Autor: Katarzyna Szymanik (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • na pierwszym planie urządzenia do uzdatniania wody w tle budynek techniczny Stacja uzdatniania wody...
  • Wśród zgromadzonych osób są Janina Ewa Orzełowska oraz członek zarządu Elżbieta Lanc Mieszkańcy i zaproszeni...
  • budynek w pełnym kadrze Budynek techniczny stacji...

Dzięki porozumieniu obu samorządów w Złotkach działa już stacja uzdatniania wody. W ramach inwestycji udało się także podłączyć do sieci wodociągowej 170 gospodarstw.

 

W uroczystym zakończeniu wspólnego przedsięwzięcia uczestniczyły m.in. przedstawicielki Zarządu Województwa Mazowieckiego – Janina Ewa Orzełowska oraz Elżbieta Lanc. W imieniu samorządu Mazowsza pogratulowały ukończenia inwestycji, podkreślając wzorową współpracę samorządów w pozyskiwaniu środków, jak i zaangażowanie w poprawę warunków życia mieszkańców.

 

Inwestycja w liczbach

Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pozwoliło wybudować sieć wodociągową o długości 21,5 tys. mb ze 170 przyłączami w miejscowościach:

  • Złotki – 71 przyłączy (długość sieci 8 404,50 mb)

  • Orzełek – 85 przyłączy(długość sieci 6 770 mb)
  • Kolonia Złotki – 14 przyłączy (długość sieci 6 352 mb)

Budowę Stacji Uzdatniania Wody wsparła pożyczka z funduszu w wysokości 800 tys. zł, z czego 320 tys. zł zostało umorzone. Na sieć wodociągową natomiast pozyskano z funduszu kolejne 325 tys. zł. Łączny koszt budowy stacji i wodociągu wyniósł 2 825 937,94 zł.

Liczba wyświetleń: 391

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.