Aktualności

Jan Dupla odznaczony Pro Masovią

2017.06.23 14:30 , aktualizacja: 2017.06.23 15:20

Autor: Joanna Wołczyńską (OR), Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Polityk wręcza medal w pudełku i dyplom za szkłem, w tle szkolne dekoracje o turystyce Członek zarządu województwa...

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej w Jedlińsku, dyrektor placówki został wyróżniony Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Odznaczenie wręczył członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

 

Wyróżnienie nie może dziwić nikogo w regionie radomskim, bo Jan Dupla znany jest jako organizator szeregu imprez sportowo-rekreacyjnych. Często o zasięgu wojewódzkim. Działacz z Jedlińska współtworzył m.in. Mazowiecką Olimpiadę Specjalną w tenisie stołowym, Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Mistrzostwa Ziemi Radomskiej w tenisie stołowym i biegach przełajowych czy halowe turnieje piłki nożnej.

 

Jan Dupla założył też liczne kluby sportowe: LKS Jedlińsk, LKS Strażak Wielogóra, ULKS Wsola, a ostatnio Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej w Jedlińsku. Od wielu lat działa jako członek władz Mazowieckiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Warszawie.

 

Zapewne najbliższa sercu Jana Dupli jest jednak rola trenera piłki nożnej i tenisa stołowego, w którym jego wychowankowie odnosili największe sukcesy. Dzięki pomysłom i zaangażowaniu działacza poświęcającego czas młodzieży zorganizowano wiele festynów rodzinnych, rajdów rowerowych, festiwalów cheerleaderek, letnich i zimowych obozów.

 

To nie pierwsze wyróżnienie dla sportowego animatora z Jedlińska. Za swoją działalność otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi oraz szereg odznak, m.in. Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Zasłużony Działacz LZS, Srebrną Odznakę PZTS i Honorową Odznakę Za Zasługi w Sporcie Szkolnym. Wybrany był też na najlepszego wychowawcę i trenera powiatu radomskiego.

Liczba wyświetleń: 515

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.