Aktualności

Kulinarne zmagania

2017.06.26 11:35 , aktualizacja: 2017.06.26 12:15

Autor: Katarzyna Szymaniak (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • stół zastawiony wyrobami lokalnej kuchni Lokalne specjały (Fot....
  • Przemawia Elżbieta Lanc Od lewej: Roman Postek...
  • stoisko z konfiturami cytrynowymi Stoiska uginały się pod...

W miniony weekend miłośnicy kuchni staropolskiej mieli powody do zadowolenia. W otoczeniu pięknej przyrody, przy Zamku w Liwie (powiat węgrowski) odkrywali smaki Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

 

Smaczna rywalizacja

Impreza obfitowała w kulinarne konkursy – na najsmaczniejszą potrawę ze Szlaku Wielkiego Gościńca LItewskiego oraz „Gościniec z podróży”, czyli kulinarny podarek ze szlaku. Do drugiego z konkursów zgłaszane były tylko potrawy kuchni lokalnej, tradycyjnej przygotowane z tutejszych składników.

 

Organizatorzy IV Międzynarodowego Turnieju Smaków na Zamku w Liwie zapewnili gościom możliwość degustacji i zakupu produktów oraz dań z kuchni: mazowieckiej, podlaskiej, litewskiej i tatarskiej. Wśród osób, które kosztowały kulinarnych specjałów była m.in. członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Pozostałe atrakcje

Imprezie towarzyszył Jarmark plenerowy, na którym można było nabyć żywność ekologiczną, naturalne przyprawy czy rękodzieła artystów ludowych. Ci, którzy preferują aktywny wypoczynek mogli skorzystać z wypożyczalni kajaków lub obejrzeć zbiory Muzeum Zbrojowni w miejscowym zamku.

Liczba wyświetleń: 396

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.