Aktualności

Rozwój e-usług na warszawskich uczelniach

2017.06.27 10:25 , aktualizacja: 2017.06.27 10:49

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Umowy podpisują...
  • wspólne zdjęcie Przedstawiciele zarządu województwa i Politechniki Warszawskiej Przedstawiciele zarządu...
  • Członek zarządu Elżbieta...
  • Przedstawiciele zarządu województwa i beneficjenci spotkali sie w urzędzie marszałkowskim Umowy podpisano w urzędzie...

Ponad 2,2 mln zł wsparcia otrzyma Politechnika Warszawska i ponad 1,7 mln zł Warszawska Szkoła Filmowa. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego łącznie na projekty trafi ponad 3,9 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020.

 

Umowy podpisali dziś wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

 

Zwiększenie wykorzystania zaawansowanych usług

Nowe e-usługi (zdalne prowadzenie wykładów i ćwiczeń tzw. webcasting akademicki, konsultacje w sieci, współdzielenie materiałów wideo, tworzenie e-Portfolio) będą dostępne na Wydziałach Inżynierii Lądowej oraz Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej w drugiej połowie 2019 r. Nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne będą wspomagały proces edukacji na uczelni. Powstanie wielokanałowy system nauki na odległość tzw. lecture capture (nagrywanie wykładów na żywo w sali wykładowej). Planowany jest zakup wyposażenia sali w urządzenia umożliwiające przygotowanie nagrań, m.in. kamery, mikrofony czy miksery. Powstaną też wirtualne pracownie komputerowe. Zakupione będzie oprogramowanie naukowo-dydaktyczne oraz wirtualne komputery – tzw. infrastruktura wirtualnych desktopów (VDI). Na Wydziale Inżynierii Lądowej powstanie platforma komunikacji i współpracy z odbiorcami zewnętrznymi. Projekt obejmie cyfryzację zasobów biblioteki i udostępnienie ich przez internet.

 

Platforma online

Powstanie pod koniec przyszłego roku w Warszawskiej Szkole Filmowej. Będzie zintegrowana z autorskim oprogramowaniem do edukacji w obszarze pisania scenariuszy, tworzenia filmów i postprodukcji. Narzędzie pozwoli na wymianę zadań między wykładowcą a studentem, umożliwi publikowanie materiałów foto, wideo i tekstu wraz z systemem weryfikacji bądź oceny przez wykładowcę. Pozwoli również na generowanie i drukowanie raportu z przebiegu zajęć i aktywności grupy w danym okresie. Możliwa będzie też automatyczna archiwizacja wszystkich prac i materiałów przygotowanych przez wykładowcę oraz sporządzonych i załadowanych przez studentów. Powstaną 4 e-usługi: EDI PISARZ – pierwszy polski edytor tekstów scenariuszowych, który wspomoże naukę pisania scenariuszy, EDI MONTAŻ – pierwszy polski edytor plików audiowizualnych pisanych od podstaw wg uwag reżyserów, operatorów czy wykładowców, EDI KOLORYSTA – moduł, w którym uczeń będzie miał możliwość poznania podstaw korekcji barwnej i EDI MENTOR – dodatek do wymiany komentarzy przez platformę szkoły online. Uczelnia zyska też mobilny zestaw do streamingu oraz sprzęt techniczny do obsługi e-magazynu i e-biblioteki. Uruchomienie i świadczenie nowych usług drogą elektroniczną w WSF podniesie dostępność, jakość i efektywność kształcenia.

 

Liczba wyświetleń: 470

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.