Aktualności

O ochronie powietrza w Irlandii

2017.07.07 15:10 , aktualizacja: 2017.07.07 16:00

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • Zwiedzanie fabryki w Irlandii przez przedstawicieli Mazowsza Wicemarszałek Janina Ewa...
  • Minister finansów Patrick O’Donovan, wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych Marcin Podgórski Minister finansów Patrick...
  • przenośniki taśmowe i urządzenia służące do produkcji paliw bezdymnych w parku maszyn w Irlandii Park maszyn, Irlandia (fot....

Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i Dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych Marcin Podgórski uczestniczyli w wizycie studyjnej w Republice Irlandii poświęconej ochronie powietrza.

 

Sprawdzone praktyki

Delegacja Województwa Mazowieckiego spotkała się z przedstawicielami tamtejszej Agencji Ochrony Środowiska i Ministerstwa Środowiska. Głównym tematem rozmów były działania podejmowane na rzecz poprawy jakości powietrza w Irlandii. Gospodarze podzielili się swoimi doświadczeniami i sprawdzonymi praktykami, dzięki którym jakość powietrza na zielonej wyspie uległa poprawie. Przedstawiciele Mazowsza podczas spotkania z ministrem finansów oraz wydatków publicznych i reform Patrickiem O’Donovan zapoznali się z planami wprowadzenia zakazu stosowania paliw dymnych na terenie całego kraju. Jednocześnie ministerstwo zaprezentowało rozwiązania wpływające na wzrost produkcji i stosowania paliw bezdymnych.

 

Irlandzki przykład

Ostatnim punktem wizyty delegacji z Mazowsza była nowa fabryka paliw bezdymnych w Foynes. Podczas zwiedzania zakładu produkcyjnego przedstawiciele firmy CPL zaprezentowali metody produkcji tego typu paliw. Stosuje się je w różnego rodzaju urządzeniach grzewczych, dzięki temu zmniejsza się emisja szkodliwych związków do atmosfery. Przedsiębiorcy przekonywali, że zastosowanie paliw bezdymnych jest dobrym sposobem na poprawę stanu jakości powietrza.

Liczba wyświetleń: 401

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.