Aktualności

Kadrowicze z Mazowsza na olimpiadę

2017.07.10 13:35 , aktualizacja: 2017.07.10 15:54

Autor: opr.Agnieszka Stabińska, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • marszałek Adam Struzik razem z grupą dziewiętnastu sportowców z Mazowsza Wspólne zdjęcie z...
  • niesłyszący sportowcy z klubu Spotkanie ze sportowcami...
  • Marszałek Adam Struzik odbiera z rąk przedstawiciela klubu „Mazowsze” podziękowania w formie grawerunku Podziękowanie dla marszałka...
  • Jedna z reprezentantek Mazowsza na XXIII Letnie Igrzyska Głuchych w Samsun w Turcji opowiada migając o swoich wrażeniach Jedna z reprezentantek...
  • podziękowania w formie grawerunku odbiera pełnomocnik Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Osób Niepełnosprawnych Artur Pozorek Podziękowania od sportowców...

Sport dla wielu jest siłą napędową do mierzenia się z rzeczywistością. Tak też jest w przypadku kadrowiczów z Mazowieckiego Klubu Sportowego Niesłyszących „Mazowsze”.

 

Biało-czerwoni  na start

Dziewiętnastoosobowa grupa niesłyszących sportowców z województwa mazowieckiego zakwalifikowała się do startu na XXIII Letnie Igrzyska Głuchych w Samsun w Turcji. Będą rywalizować w kilku dyscyplinach: judo, bowling, lekkoatletyka, piłka nożna kobiet, pływanie, tenis stołowy, koszykówka kobiet i mężczyzn, siatkówka kobiet i mężczyzn oraz siatkówka plażowa mężczyzn. Zaprzysiężenie sportowców w najbliższą środę, 12 lipca w Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie.

 

Motywacja od marszałka

Sport osób niesłyszących ma w Polsce długą tradycję. Na spotkaniu w urzędzie marszałkowskim, marszałek Adam Struzik oprócz gratulacji, słów uznania i życzeń powodzenia w olimpijskiej rywalizacji, przekazał mazowieckim sportowcom pakiety nagród na start. Komplety to przede wszystkim torba sportowa, buty oraz dresy.

Sportowe zmagania olimpijczyków zawsze dostarczają wielu emocji nie tylko samym startującym, ale też kibicom. Możemy je śledzić od 18 do 30 lipca. Na poprzednich igrzyskach, które odbyły się 4 lata temu w Sofii, polska reprezentacja wywalczyła 4 medale: 2 złote, srebro i brąz. Trzymamy kciuki za tegoroczny dobry występ i znakomite wyniki całej mazowieckiej dziewiętnastki.

 

Liczba wyświetleń: 495

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.