Aktualności

Obwodnica Wyszkowa już wkrótce!

2017.07.12 10:55 , aktualizacja: 2017.07.13 08:34
Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Elżbieta Lanc podpisije umowę Od lewej- Członek Zarządu...
Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski trzyma podpisaną umowę Przedstawicielki samorządu...

Dobra wiadomość dla mieszkańców Wyszkowa. Ponad 18 mln zł z funduszy unijnych gmina zainwestuje w budowę kolejnego etapu obwodnicy śródmiejskiej miasta. Projekt otrzyma wsparcie w ramach RPO WM 2014–2020.

 

Umowę na dofinansowanie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.

 

Inwestycja o ogromnym znaczeniu

Obejmie realizację III i IV etapu budowy obwodnicy Wyszkowa. Planowana droga rozpoczyna się w dzielnicy przemysłowej miasta, tuż za skrzyżowaniem ul. Leśnej z II etapem obwodnicy, i przecina linię kolejową Warszawa–Ostrołęka. Dalej trasa przetnie drogę powiatową i zakończy się na ul. Białostockiej oraz drodze gminnej Brańszczyka. Trasa o długości 1,8 km bezpośrednio połączy drogę ekspresową S8 z drogą krajową Strzelno–Siemiatycze.

 

Szeroko zakrojone prace

Inwestor wykona nawierzchnię jezdni, skrzyżowania, wiadukt i kanalizację deszczową. Przebuduje również sieć wodociągową, gazową, ciepłowniczą i elektroenergetyczną. Powstaną elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, m.in. zatoki przystankowe, chodniki, zjazdy czy ekrany akustyczne. Na ulicach pojawi się nowe oświetlenie. Wszystkie prace będą kosztowały prawie 32 mln zł.

 

Warto aplikować o środki

Członkostwo w Unii Europejskiej daje możliwość pozyskania znacznych funduszy zewnętrznych z programów realizowanych przez Polskę. Cieszę się, że miasto Wyszków podjęło się tego wyzwania i, sięgając po unijne środki, zdecydowało się na budowę kolejnych etapów obwodnicy. Dzięki niej w istotny sposób wzrośnie funkcjonalność rozwiązań komunikacyjnych w województwie mazowieckiem. Inwestycja ta jednak jest najważniejsza dla mieszkańców Wyszkowa, którzy jej efekty będą odczuwać w codziennym życiu

– powiedziała wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Liczba wyświetleń: 409

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.