Aktualności

Początek prac w powiecie węgrowskim

2017.07.18 08:15 , aktualizacja: 2017.07.18 08:26
Autor: Grzegorz Skolimowski, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Przy stercie piasku przedstawiciele firmy budowlanej i samorządowcy wbijają pierwsza łopatę Rozpoczęcie prac związanych...

W powiecie węgrowskim rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej nr 22447 W. Władze powiatu nieco ponad miesiąc temu podpisały umowę na dofinasowanie inwestycji w ramach Regionalnej Inwestycji Terytorialnej subregionu siedleckiego. W uroczystym rozpoczęciu prac uczestniczyły wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Co w planach?

Zadanie realizowane będzie na odcinku o długości ponad 28 km, przebiegającym przez dwie gminy powiatu węgrowskiego: Korytnicę (ponad 12 km) i Wierzbno (blisko 16 km).

Po zakończeniu inwestycji droga zyska nową nawierzchnie i pobocza. Szerokość jezdni na całym odcinku wyniesie min. 6 m. Nowe chodniki i zatoczki autobusowe poprawią bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Inwestor zadba również o trwałość nowej drogi poprzez wykonanie nowych przepustów i odmulenie przydrożnych rowów. Trasa zyska również oznakowanie pionowe i poziome.

 

Miliony wsparcia

Całkowity koszt inwestycji to blisko 19,5 mln zł.  Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020 dofinansował przebudowę drogi kwotą ponad 12 mln zł. Pozostałe środki pochodzą z budżetów powiatu węgrowskiego oraz gmin Wierzbno i Korytnica.

 

Znaczenie inwestycji

Cieszę się, że wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców województwa, uda się przeprowadzić rozbudowę drogi nr 22447 W. Dobrze rozbudowana infrastruktura drogowa to jeden z głównych celów, jakie stawiają przed sobą samorządy. Dzięki możliwości pozyskiwania dofinansowania z unijnych i krajowych programów oraz skutecznie prowadzonej strategii rozwoju regionu w istotny i zauważalny sposób wzrasta bezpieczeństwo, a także funkcjonalność rozwiązań komunikacyjnych w województwie mazowieckim

– powiedziała podczas uroczystości wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Lokalnym władzom pogratulowała również członek zarządu Elżbieta Lanc

Cieszę się, że władze Węgrowa traktują inwestycje w infrastrukturę drogową priorytetowo. Inwestycja zapewni komfort oraz bezpieczeństwo pieszym i zmotoryzowanym użytkownikom. Cieszy mnie również Państwa skuteczność w aplikowaniu o środki unijne, dzięki którym mogą być realizowane w naszym województwie tak cenne inwestycje

– powiedziała.

 

Liczba wyświetleń: 462

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.