Aktualności

Od wieku strzegą życia i mienia

2017.07.31 10:00 , aktualizacja: 2017.07.31 10:51
Autor: Dorota Łucja Cichocka, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Druhowie z OPS Leszczyn...

OSP w Leszczynie Szlacheckim (gmina Bielsk) ma już 100 lat. W uroczystościach związanych z jubileuszem uczestniczył marszałek Adam Struzik.

 

Zawsze gotowi

To jedna z najstarszych jednostek w powiecie płockim. Powołana w 1916 r. zajmuje się ochroną przeciwpożarową, ochroną życia i zdrowia ludzkiego, zapobieganiem oraz likwidacją skutków powodzi, klęsk żywiołowych i innych lokalnych zagrożeń. Leszczyńscy strażacy są bardzo aktywni na terenie gminy bielsk. Gotowi są także nieść pomoc wszędzie tam, gdzie są potrzebni –  m.in. przyłączyli się do akcji, kiedy woda przerwała wał na Wiśle koło Płocka.

Ochotnicza straż pożarna w Leszczynie Szlacheckim integruje mieszkańców poprzez aktywne włączanie się w organizację wielu uroczystości na terenie gminy bielsk. Ciężka praca, zaangażowanie oraz nieustanny rozwój druhów sprawiły, że jednostka cieszy się dużym zaufaniem społecznym.

 

W uznaniu zasług

Za zasługi dla lokalnej społeczności marszałek Adam Struzik wyróżnił OSP Leszczyn Szlachecki Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. Dyplomy uznania otrzymali wyróżniający się druhowie: Wiesław Woźniak, Stanisław Rajewski, Wojciech Jasiński i Edward Szulborski. Dziękując strażakom za ofiarną służbę, marszałek powiedział:

Jednostki OSP zajmują w historii polskich miast i wsi szczególne miejsce. Tworzyli je z pełnym zaangażowaniem sami mieszkańcy, wyposażając druhów w umundurowanie i sprzęt gaśniczy. Ochotnicze Straże Pożarne, jako organizacje społeczne, nie tylko strzegą bezpieczeństwa ludzi i ich mienia, ale też mają znaczący wpływ na życie lokalnej wspólnoty.

 

Liczba wyświetleń: 454

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.