Aktualności

Rolnicy zyskają dobry dojazd

2017.08.04 09:00 , aktualizacja: 2017.08.04 14:12

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Dzięki pomocy Samorządu Województwa Mazowieckiego powstanie lub będzie zmodernizowanych ponad 260 km dróg dojazdowych do gruntów rolnych w prawie 240 gminach. Kwota dofinansowania: blisko 18 mln zł.

 

W sumie na całym Mazowszu łączne zaplanowano 277 inwestycji na drogach dojazdowych do gruntów rolnych. Dzięki modernizacjom mieszkańcy terenów wiejskich zyskają dogodne połączenia do domów i miejsc pracy.

 

– Od lat wspieramy rolnictwo i dbamy o jego rozwój, m.in. przez finansowanie dróg dojazdowych do pól czy gospodarstw rolnych. Tylko od 2011 r. na tego typu inwestycje przeznaczyliśmy ponad 80 mln zł, dzięki czemu udało się zbudować i zmodernizować ponad 1100 km połączeń do gruntów rolnych. Cieszę się, że po raz kolejny możemy wesprzeć lokalne samorządy w realizacji tak ważnych dla rolników i mieszkańców wsi przedsięwzięciach – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Każdy region dofinansowany

Do gmin z subregionu radomskiego trafi 4,1 mln zł na realizację 62 inwestycji. Z kolei rejon siedlecki otrzyma 4 mln zł, dzięki którym zrealizuje 71 zadań. W ciechanowskim wykonanych będzie 36 inwestycji, a kwota dofinansowania to ponad 3 mln zł.

 

Subregiony ostrołęcki i okołowarszawski otrzymają po ponad 2,3 mln zł wsparcia, za które zrealizują – ten pierwszy 40 inwestycji, drugi – 39. Natomiast do rejonu płockiego trafi 1,6 mln zł na wykonanie 29 projektów.

 

Szczególnie ważne podczas żniw

– To kolejne środki samorządu Mazowsza przeznaczone na rozwój infrastruktury drogowej. Blisko 18 mln zł to duży zastrzyk finansowy, tym bardziej że dotyczy tak ważnego elementu, jakim są drogi, a większość programów preferuje duże inwestycje. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego tym razem wsparcie przyznano na te mniejsze projekty. Ważne, aby drogi w naszym województwie były utwardzone, a rolnicy mogli dogodnie dotrzeć do pól i łatwiej zwieźć płody rolne. Ma to duże znaczenie, chociażby teraz, w okresie żniw – podkreśla Radosław Rybicki, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w UMWM.

Pliki do pobrania

Liczba wyświetleń: 708

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.