Aktualności

Dziękujemy rolnikom za plony

2017.08.16 14:20 , aktualizacja: 2017.08.18 08:07
Autor: Katarzyna Szymaniak, (OR), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
W mszy uczestniczy członek zarządu Elżbieta Lanc Msza święta w kościele...
KAzde sołectwo przygotowało swój wieniec Przedstawienie wieńców...
Elżbieta Lanc przemawia ze sceny Wystąpienia członek zarządu...

W Sadownem (pow. węgrowski) odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Tym razem ich gospodarzem było sołectwo Morzyczyn Włóki. Rolnikom za całoroczny trud podziękowała członek zarządu Elżbieta Lanc.

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele parafialnym. W centrum świątyni stanęły wieńce dożynkowe wykonane przez poszczególne sołectwa, a ich asysty wprowadzili starostowie dożynek – Anna i Piotr Ogonowscy z Morzyczyna Włóki. Po mszy korowód uczestników przemaszerował na Plac Kościelny.

 

Wielka praca pszczół

Licznie przybyli uczestnicy mieli okazję podzielić się symbolicznie z wójtem gminy Sadowne Waldemarem Cyranem i starostami dożynek chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów zbóż. Uroczystość była też okazją do podziękowań i wyróżnień. Ponieważ hasło tegorocznego święta plonów brzmiało: „Mała pszczoła – wielka praca”, szczególne słowa uznania popłynęły pod adresem lokalnej grupy pszczelarzy.

 

Komisja konkursowa oceniła wieńce dożynkowe. Zwyciężyło sołectwo Grabiny, II miejsce wywalczyło sołectwo Płatkownica, a III – Sojkówek. Przyznano również wyróżnienia sołectwom Morzyczyn Włóki, Morzyczyn Włościański i Wilczogęby. Nagrody trafiły także do finalistów konkursu na najpiękniejszy ogród gminy Sadowne.

 

Przede wszystkim dobra zabawa

Uroczystość uświetniły też występy zespołów ludowych: „Sadowianki” z Sadownego, „Małkinianki” z Małkini Górnej i „Złote Lata” z Sokołowa Podlaskiego. W programie „Ciao Amore” wystąpił włoski wokalista Andrea Lattari, muzykę taneczną i dyskotekową zaprezentowali „Sami Swoi” oraz DJ Rawa – prowadzący też część artystyczną Dożynek – i Zespół Violino. Goście dożynek mogli poznać propozycje firm i organizacji pracujących na rzecz rolnictwa, a także twórczość lokalnych artystów. Były też  stoiska kulinarne, np. z pokazem pieczenia sękacza lub degustacją dziczyzny przygotowanej przez myśliwych Koła Łowieckiego św. Huberta w Sadownem.

 

Liczba wyświetleń: 737

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.