Aktualności

Efektywność energetyczna z dotacją

2017.08.18 13:55 , aktualizacja: 2017.08.18 15:45

Autor: Biuro Prasowe, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • NA drugim planie wójt gminy Krasne Michał Szczepański Marszałek Adam Struzik...
  • Od lewej dyrekto płockiej delegatury UMWM Tomasz Kominek, marszałek Adam Struzik i wójt Michał Szczepański Spotkanie, podczas którego...
  • Obok siedzi marszałek Adam Struzik Głos zabiera wójt gminy...

Kolejne środki unijne trafią do beneficjentów. Gmina Krasne zainwestuje otrzymane fundusze w termomodernizację pięciu budynków użyteczności publicznej.

 

Ogromne wsparcie

Całkowity koszt inwestycji to ponad 4,4 mln zł. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 3,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020 Działanie: 4.2 Efektywność energetyczna. Umowę o unijne dofinansowanie podpisali marszałek Adam Struzik oraz wójt gminy Krasne Michał Szczepański.

Cieszy mnie, że po środki unijne sięgają nie tylko duże miasta, ale również mniejsze gminy, bo projekty mają dla nich duże znaczenie. To ogromna szansa na rozwój

 – podkreślił marszałek Adam Struzik.

 

Duże zmiany

Już w drugiej połowie przyszłego roku władze gminy przeprowadzą termomodernizacje w budynkach: urzędu gminy, gimnazjum, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz szkołach podstawowych w Krasnem i Zielonej. Obiekty zyskają ocieplenie ścian zewnętrznych, podłóg, stropów i dachółw. Inwestycja obejmie także wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Systemy grzewcze będą przebudowane, a oświetlenie wymienione na energooszczędne. Wszystkie budynki zyskają również instalacje odnawialnych źródeł energii.

Gdyby nie 3 mln zł dofinansowania ze środków unijnych realizacja inwestycji w takim wydaniu nie byłaby możliwa. Jestem szczęśliwy, że przy wsparciu funduszy europejskich będziemy mogli już wkrótce rozpocząć prace. Planowany termin ich zakończenia to 30 czerwca 2018 r. To bardzo krótki okres na tak duży projekt, ale zaręczam, że damy radę!

 – dodał wójt Michał Szczepański.

 

Realizacja projektu to wyższa efektywność energetyczna obiektów, zmniejszenie zużycia energii i redukcja emisji zanieczyszczeń, a także mniejsze koszty eksploatacyjne budynków.

Liczba wyświetleń: 511

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.