Aktualności

Radomskie świętowanie

2017.08.21 13:35 , aktualizacja: 2017.08.21 14:55

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

Występy artystyczne, konkursy oraz mnóstwo zabawy... To wszystko działo się podczas niedzielnych imprez w subregionie radomskim. Pomimo niesprzyjającej pogody, wydarzenia przyciągnęły licznych gości. Członek zarządu Rafał Rajkowski był jednym z nich.

 

Dożynkowo

Maraton wydarzeń regionalnych rozpoczęły XVIII Dożynki Gminy Kozienice w Stanisławicach. Program uroczystości był niezwykle ciekawy, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Członek zarządu Rafał Rajkowski przywitał zgromadzonych i podziękował rolnikom za trud rolniczej pracy. Kulminacyjnym punktem był obrzęd dzielenia się chlebem oraz ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszy wieniec dożynkowy.

 

Następnym miejscem były Dożynki Gminne w Jedlni-Letnisku. Tu również nie zabrakło zabaw, konkursów czy animacji dla dzieci oraz występów muzycznych, podczas których zaprezentowano hity lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

 

XVIII Ogólnopolskie Targi Papryki

Święto rolnicze w Przytyku słynące z pięknych wystaw, dobrej kuchni, koncertów, a przede wszystkim smacznej papryki przyciągnęło wielu gości. Wydarzenie rozpoczęła msza święta w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, której przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik. Po nabożeństwie wszyscy stawili się w Centrum Dystrybucji w Słowikowie. Podczas imprezy rozstrzygnięto kilka konkursów. Nagrodzono m.in. najładniejsze stoisko z papryką. W tym roku I miejsce zajęli Monika i Łukasz Mnich z Wygnanowa.

 

Dni Lipska

Zgodnie z wieloletnią tradycją imprezy, pierwszy dzień miał charakter rekreacyjno-sportowy. Odbył się między innymi wyścig na wózkach inwalidzkich, rodzinny rajd rowerowy, turnieje piki nożnej i plażowej oraz tenisa ziemnego. Niedziela natomiast przepełniona była występami kabaretów, które rozśmieszały zgromadzoną publiczność.

  • stoisko z różnymi gatunkami papryki Paprykowe stoiska kusiły...
  • na scenie przemawia Rafał Rajkowski W imieniu samorządu...
  • jeden ze straganów W Słowikowie można było...
  • Od lewej siedzą radny Zbigniew Gołąbek i członek zarzadu Rafał Rajkowski Na targach Papryki obecni...
  • Śpiewa zespół ludowy Występy artystyczne podczas...

Liczba wyświetleń: 463

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.