Aktualności

Cezary Głąb strażakiem czerwca’17

2017.08.23 14:15 , aktualizacja: 2017.08.24 08:16

Autor: oprac. Monika Gontarczyk, Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • mężczyzna w strażackim stroju Druh Cezary Głąb (Fot....
  • od lewej stoją radny wojewdztwa, wiceprezes zarządu OW ZOSP RP Zbigniew Gołąbek, laureat i członek zarządu Rafał Rajkowski Gratulacje w imieniu...
  • zdjęcie grupowe Uczestnicy spotkania (Fot....

Wiedząc, że w płonącym domu jest sąsiad, bez wahania rzucił się na ratunek. Ocalił człowiekowi życie. Cezary Głąb z OSP w Annopolu (powiat grójecki) za ten czyn otrzymał tytuł Strażaka Miesiąca Czerwca 2017 r.

 

Bohaterska akcja

O godz. 3.20, 10 czerwca br. obudził strażaka dźwięk syreny alarmowej. Gdy wybiegł z domu, zauważył pożar na sąsiedniej posesji. Natychmiast ruszył z pomocą. Od świadków zdarzenia dowiedział się, że w płonącym domu znajduje się mężczyzna. Szalejący ogień uniemożliwiał wejście do budynku. Druh Cezary zdecydował, że dostanie się do środka przez okno, w którym wybije szybę. W pokoju na podłodze znalazł nieprzytomnego sąsiada. Pomimo gęstego dymu i wysokiej temperatury udało mu się przeciągnąć poszkodowanego bliżej okna i, wraz z innym świadkiem zdarzenia, przenieść go w bezpieczne miejsce. Ratownicy medyczni pomogli mu odzyskać przytomność. W takim stanie zabrali poszkodowanego do szpitala, w którym wrócił do pełni sił.

 

Dowód uznania

Druh Cezary Głąb mimo młodego wieku (22 lata) wykazał się odwagą i determinacją. Nie zważając na własne zdrowie i życie, uratował drugiego człowieka. Jego postawę, poświęcenie i ofiarność docenił marszałek Adam Struzik, fundując bohaterowi nagrodę pieniężną. Wręczył ją członek zarządu Rafał Rajkowski. Natomiast tytuł Strażaka Miesiąca Czerwca 2017 r. przyznał strażakowi-ochotnikowi Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej. To automatyczna nominacja do tytułu honorowego „Strażak Roku 2017 Województwa Mazowieckiego”.

Liczba wyświetleń: 400

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.