Aktualności

Czyste środowisko w gminie Ostrów Mazowiecka

2017.08.24 13:50 , aktualizacja: 2017.08.25 14:33

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Samorządowcy podpisują umowę ​Wicemarszałek Janina Ewa...

Gmina Ostrów Mazowiecka stawia na odnawialne źródła energii. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 4,3 mln zł wsparcia ze środków RPO WM 2014–2020.

 

Dzięki unijnemu dofinansowaniu do końca 2018 r. 389 budynków mieszkalnych na terenie gminy zyska kolektory słoneczne i kotły na biomasę, a cztery szkoły – instalacje fotowoltaiczne.

 

Umowa podpisana

Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i wójt gminy Ostrów Mazowiecka Waldemar Brzostek.

 

Projekt pozwoli na zakupienie i zamontowanie instalacji odnawialnych źródeł energii: 380 kolektorów słonecznych i 46 kotłów na biomasę dla gospodarstw domowych oraz 4 instalacji fotowoltaicznych dla szkół podstawowych w Dybkach, Kalinowie i Ugniewie oraz dla Zespołu Szkół Publicznych w Nagoszewie.

 

Obniżą koszty energii

Dodatkowo będą prowadzone działania informacyjno-promocyjne, w tym edukacja ekologiczna o odnawialnych źródłach energii. Realizacja projektu wpłynie pozytywnie na poprawę środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do powietrza, obniży koszty energii cieplnej i elektrycznej.

Liczba wyświetleń: 240

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.