Aktualności

Dni Żelechowa

2017.08.29 11:35

Autor: Grzegorz Skolimowski (OR), Wprowadzenie: Monika Gontarczyk

  • budynek i fragment rynku Odnowiony ratusz (Fot....
  • wicemarszałek wręcza dyplom oprawniony burmistrz trzyma medal Odznaczenie w imieniu...
  • w sali M-GOK w rzędzie stoją wyróżnieni pracownicy gminy Wicemarszałek Janina Ewa...
  • laureaci trzymają medale i dyplomy Jacek Sławomir Bogusz i...

Tegoroczne Dni Żelechowa upłynęły w rodzinnej atmosferze. Świętowano 570 rocznicę nadania praw miejskich oraz oddanie do użytku rewitalizowanego ratusza i rynku. W uroczystościach udział wzięła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

 

Dwie ważne inwestycje

W ciągu ostatnich 4 lat żelechowski rynek i ratusz bardzo się zmieniły. Budynek magistratu przebudowano i dostosowano go do obowiązujących standardów, przy zachowaniu historycznego dziedzictwa. Płytę rynku utwardzono. Pojawiło się także oświetlenie, system monitoringu i… fontanna, z której najbardziej cieszą się najmłodsi mieszkańcy. Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska gratulowała całej społeczności Żelechowa ukończenia inwestycji, a przedstawicielom samorządu życzyła dalszej owocnej współpracy.

 

Atrakcje i zabawy

Ta część uroczystości odbywała się na miejskim stadionie. W trakcie festynu na scenie zaprezentował się Zespół Dziecięcy „Rozśpiewane perełki”, Chór Żelechowa, Orkiestra Dęta OSP Żelechów i teatr „Niby nic”. Równolegle do występów artystycznych odbywała się akcja honorowego krwiodawstwa, wystawa motocykli i degustacja potraw przygotowanych przez sołectwa.

 

Odznaczenia

Jubileusz 570-lecia miasta stał się przyczynkiem do uhonorowania władz i społeczności Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” za całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. Podczas uroczystej sesji rady gminy odznaczenie przyznane przez marszałka Adama Struzika wręczyła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. Dodatkowo dyplomami uznania uhonorowano: Sebastiana Kieliszka, Beatę Kosyrę, Daniela Staniszewskiego i Jacka Sławomira Bogusza.

Liczba wyświetleń: 549

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.