Aktualności

Nowoczesna szkoła w Bielisze otwarta

2017.09.04 14:10

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

  • obiekt widziany z odległości Budynek nowo otwartej...
  • budynku gratuluje Rafał Rajkowski Obiektu gratulował członek...
  • widok na salę multimedialną Wnętrza placówki są...
  • w sali występują uczniowie w jednakowych strojach Wydarzenie uświetniły...
  • wyposażenie jednej z sal lekcyjnych Nowe sale cieszą i uczniów,...
  • widok z góry na boisko wielofunkcyjne Obok szkoły jest też...

Nowa siedziba to nowe możliwości. Mieszkańcy miejscowości Bielisze cieszą się swoją szkołą podstawową. Ciekawa infrastruktura, wygodne rozwiązania, a przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo.

 

Dzięki tej nowoczesnej szkole uczniowie nie tylko będą mogli uczyć się w świetnych warunkach, ale co szczególnie istotne – będą uczyli się razem, w jednym budynku. Ta niezwykle ważna inwestycja nie tylko zbliży mieszkańców gminy Zakrzew, ale da również możliwość szybszego i lepszego rozwoju dzieci 

–  pogratulował członek zarządu Rafał Rajkowski.

 

 

Już od 4 września naukę w nowej placówce rozpoczęło 308 uczniów, a 32 nauczycieli – pracę. Teren pod inwestycję zakupiono od parafii Matki Bożej Różańcowej. Zgodę na sprzedaż wyraził biskup radomski Henryk Tomasik. Budowa szkoły w Bielisze trwała około 3 lat, a inwestycja kosztowała blisko 11 mln zł.

 

Dostaliśmy 530 tys. zł z Totalizatora Sportowego poprzez urząd marszałkowski. Staramy się też o dofinansowanie do budowy boisk, ale nie mamy jeszcze decyzji

– powiedział wójt gminy Zakrzew Sławomir Białkowski.

 

Budowa szkoły w Bielisze była koniecznością. Do czerwca dzieci uczyły się w dwóch placówkach: na Wacynie i w Janiszewie. Szkoły zlikwidowano, ponieważ nie spełniały współczesnych standardów. Budynki były przedwojenne i nie nadawały się do modernizacji.

 

Liczba wyświetleń: 795

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.