Aktualności

Przebudowa przychodni w Radomiu

2017.09.05 09:40 , aktualizacja: 2017.09.06 12:30

Autor: Joanna Wołczyńska (OR), Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Członek zarządu Rafał Rajkowski i dyrektorzy MWOMP podpisują umowę Podpisanie umowy na remont...

Ponad 3 mln zł przeznaczył Samorząd Województwa Mazowieckiego na adaptację pomieszczeń w radomskim oddziale Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. Będzie wygodniej i bezpieczniej.

 

W Radomiu uroczyście parafowano umowę na realizację inwestycji, której wykonawcą będzie firma Czar-Bud Usługi Remontowo-Budowlane.  W podpisaniu wzięli udział członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, dyrektor MWOMP Agnieszka Sulkowska, wiceprzewodnicząca Sejmiku WM Bożenna Pacholczak i radny Zbigniew Gołąbek oraz kierownik Oddziału MWOMP w Radomiu Paweł Wdówik.

 

Całościowa rehabilitacja

Głównym punktem modernizacji jest zbudowanie funkcjonalnego Zakładu Rehabilitacji. Przeniesiona będzie sala kinezyterapii, dotychczas mieszcząca się na poziomie piwnic, i połączona w całość funkcjonalną z pozostałymi pomieszczeniami. Powstanie także nowoczesna rejestracja i zmodernizowane gabinety lekarskie.

 

Obiekt zyska też nową salę konferencyjną na potrzeby kształcenia podyplomowego lekarzy i pielęgniarek służby medycyny pracy. Konieczna jest też budowa nowoczesnego archiwum, w związku z koniecznością przechowywania dokumentacji medycznej, nie tylko wytworzonej przez MWOMP, ale także tej z likwidowanych jednostek służby medycyny pracy.

 

Ważną częścią prac zwiększających bezpieczeństwo pacjentów i pracowników będzie wydzielenie klatki schodowej, zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi, co zalecało postanowienie Mazowieckiego Komendanta Straży Pożarnej.  

 

Milionowa inwestycja

– Przebudowa przychodni jest konieczna. Dzięki zmianom, które zostaną tu wprowadzone, zwiększy się komfort i bezpieczeństwo pacjentów, co jest dla nas priorytetem. Budynek stanie się funkcjonalny i nowoczesny – podkreśla Rafał Rajkowski.

 

Całkowita wartość projektu opiewa na 4 617 009,41 zł. Samorząd Województwa Mazowieckiego wsparł inwestycję w kwocie aż 3 646 909 zł. Termin zakończenia realizacji zadania planowany jest na koniec marca przyszłego roku.

 

Liczba wyświetleń: 371

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.