Aktualności

Marszałek doceniony w Czosnowie

2017.09.11 14:10 , aktualizacja: 2017.09.13 14:51

Autor: Paweł Burlewicz, Wprowadzenie: Paweł Burlewicz

Plakietka potwierdzająca nadanie honorowego obywatelstwa (fot. Paweł Burlewicz)

Radni podwarszawskiej miejscowości podjęli decyzję o szczególnym wyróżnieniu marszałka Adama Struzika – nadali mu honorowe obywatelstwo. Bo dzięki Samorządowi Województwa Mazowieckiego Czosnów zyskał bardzo wiele.

 

W uzasadnieniu uchwały podjętej przez radę gminy czytamy: „Działania Pana Marszałka przełożyły się wprost na poprawę warunków życia mieszkańców (...). Gmina Czosnów otrzymała pomoc finansową w ramach instrumentów wsparcia uruchomionych przez samorząd województwa, co umożliwiło realizację takich inwestycji jak: zakup trzech samochodów dla OSP, wybudowanie sal sportowych w Kaliszkach i Kazuniu Polskim oraz boiska z trybunami w Czosnowie, a także modernizację wielu dróg, budowę dziesiątek kilometrów wodociągów i kanalizacji”.

 

Samorząd chronił przed powodzią

Ponieważ największe miejscowości gminy leżą na terenach, którym grożą wylewy Wisły, mieszkańcy pamiętają o pomocy Samorządu Województwa Mazowieckiego w tej sprawie.

 

„Pan Adam Struzik osobiście interesował się i pomagał władzom gminy Czosnów w rozwiązywaniu pojawiających się problemów, jak na przykład umocnienie wałów przeciwpowodziowych na terenie gminy Czosnów, na które samorząd wojewódzki przeznaczył około 20 mln zł” – czytamy dalej w uzasadnieniu nadania honorowego obywatelstwa dla marszałka. 

 

Publiczność rozgrzali Poparzeni

Uroczysta sesja rady gminy odbyła się nieprzypadkowo w tym czasie, miasto obchodziło bowiem XI Dni Czosnowa. Oprócz atrakcji sportowych (turnieje siatkarski i piłkarski) pełne były one muzyki. Najpierw w Kazuniu odbył się atrakcyjny recital na trąbki „Muzyka bliżej nas”. Potem na głównej scenie w Czosnowie pokazali się m.in. Teatr Jo Art Show z tańcem ognia i tryskający poczuciem humoru – dzięki tekstom Rafała Bryndala – zespół Poparzeni Kawą Trzy.

Liczba wyświetleń: 352

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.