Aktualności

Unijne wsparcie na doradztwo edukacyjno-zawodowe

2017.09.11 14:20

Autor: Biuro Prasowe UMWM, MJWPU, UM, Wprowadzenie: Małgorzata Wielechowska

umowę podpisują Wiesław Raboszuk i Joanna Gospodarczyk Umowę podpisali...
Przedstawiciele samorządów i sygnatariuszy umowy pozują do zdjęcia Projekt zrealizuje kilka...
Wiesław Raboszuk przemawia na tle zdjęcia Warszawy O korzyściach projektu...

Być bliżej rynku pracy – to założenie projektu wspierającego 4,4 tys. uczniów oraz nauczycieli z 71 mazowieckich szkół. Projekt przygotowany przez m.st. Warszawa otrzyma ponad 2,1 mln zł unijnego dofinansowania.

 

 

Skorzysta wiele gmin

 

Zadanie zaplanowano w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego w partnerstwie z gminami: Grodzisk Mazowiecki, Łomianki, Marki, Milanówek, Otwock, Nadarzyn, Pruszków, Ząbki, Zielonka. Decyzję o realizacji projektu potwierdzili sygnatariusze umowy – wicemarszałek Wiesław Raboszuk oraz dyrektor Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy Joanna Gospodarczyk.

 

Udzielanie uczniom pomocy w wyborze ścieżki edukacji i zawodu jest jednym z warunków ich późniejszego sukcesu na rynku pracy. Jak można usprawnić działania oferowane uczniom, by realnie wpływały na podejmowane przez nich decyzje edukacyjne i zawodowe?

 

W Warszawie modernizujemy kształcenie zawodowe i dostosowujemy je do potrzeb rynku pracy. Stworzyliśmy także system doradztwa zawodowego. Ten projekt to kolejne działania na rzecz warszawskiej młodzieży. Dodatkowo robimy go wspólnie z okolicznymi gminami, co jest dowodem, że warszawska metropolia działa

– mówi zastępca prezydenta m.st. Warszawy Włodzimierz Paszyński.

 

Do dyspozycji eksperci i doradcy

W ramach projektu zaplanowano systemowe wzmocnienie doradztwa edukacyjno-zawodowego w szkołach, a także przygotowanie placówek do świadczenia tego typu usług. Powstaną też m.in. Szkolne Punkty Informacji i Kariery, które będą wyposażone w pomoce i materiały dydaktyczne, a także fachową literaturę.

 

 

W ramach zadania będzie przeprowadzone rozpoznanie rynku pracy, a doradcy edukacyjno-zawodowi będą mieli możliwość podniesienia swoich kwalifikacji. Z kolei uczniowie biorący udział w projekcie przejdą diagnozę wstępnąrozszerzoną. Dodatkowo wezmą też udział w warsztatach pt. „Bliżej rynku pracy”, podczas których rozwiną swoje kompetencje oraz będą mieli szansę zaplanować swoją karierę zawodową pod okiem specjalistów. Projekt przewiduje również nawiązanie współpracy z przedsiębiorcami oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym, aby lepiej dostosować ofertę a do potrzeb rynku pracy.

Pliki do pobrania

Rozmiar: 1668 kB, Liczba pobrań: 74

Liczba wyświetleń: 354

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.